Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Predstavenie: Lapierre, Ghost a iné novinky na sezónu 2016

Československý dovozca značiek Lapierre, Ghost, ale aj fatbikov Salsa, či unikátnych silikónových gripov ESI nás pozval na prezentáciu noviniek na nastávajúcu sezónu. Tu sú najzaujímavejšie nové produkty značiek z portfólia firmy Schindler s.r.o.
Biker

Lapierre Zesty XM

Začnime snáď najčerstvejšou novinkou v ponuke francúzskej značky Lapierre. Rovnako ako model s vyšším zdvihom AM, aj model XM je zbrusu novým bicyklom na budúcoročnú sezónu. Spolu so zdvihom 130 mm vpredu a 120 mm vzadu tu nájdete pre Lapierre charakteristickú progresívnu geometriu s dlhým predným trojuholníkom a krátkym a širokým kokpitom. Zadnou stavbou pohybuje takmer každoročne jemne vylaďované odpruženie OST+. Model na fotke je druhým najnižším v ponuke, no aj tak tu nájdete elektronické ovládanie tlmiča Rock Shox e:i – tak ako na každej úrovni výbavy v rade okrem tej najnižšej.

Lapierre Spicy

Updateami do novej sezóny si prešiel aj snáď najznámejší Lapierre v ponuke – enduro zbraň Spicy. Načechraná je geometria prikláňajúca sa ešte viac k pretekárskemu koncu psktra enduro jazdenia, a vyladené je aj štvorčapové odpruženie OST+ so 165 mm spárovanými so 160 mm zdvihom prednej vidlice. V ponuke sú ti úrovne výbave a na fotke vidíte tú najnižšiu s tlmičom bez elektronického ovládania za 3199 €.

Lapierre Overvolt MTB

Vyzerá ako Spicy, no zdvihu má o niečo menej – 140 resp 150 mm vpredu. Jeho hlavnou poznávacou charakteristikou je však motor Bosch, s ktorým Lapierre vstupuje do segmentu elektronických mountainbikov. V ponuke je hneď 6 celoodpružených úrovní výbavy a jeden model bez zadného odpruženia. Príliš bolestivá prekvapivo nie je ani cena – 3899 € za celkom pekne osadený bicykel s novou vidlicou Fox 34 vpredu a mixom komponentov zo sád XT a Deore.

Lapierre DH

Na scéne sa ukázal aj nádherný zjazďák na ktorom strávilo uplynulú sezónu viacero úspešných slovenských jazdcov. Zdvih 210 mm dopĺňajú dnes už aj v zjazde štandardné 27,5″ kolesá.

Ghost Slamr

Nemecký Ghost pustil do sveta trojicu takmer totožne vyzerajúcich bicyklov s ešte podobnejšími názvami. Popri 160 mm Framrovi a 150 mm Slamrovi X je Slamr so 130 mm najumiernenejší z rodu využívajúci ako základ slova skratku AMR, ktorá už dlhé roky označuje rad celoodpružených allmountain bicyklov od Ghostu. Hlavnými poznávacími znakmi sú vyladené štvorčapové odpruženie, 27,5″ kolesá a najmä príjemná cena. Tento bez skratiek osadený trailbike si zadovažite už za cenovku jemne prevyšujúcu tri tisícky.

Ghost Lector

Lector bol vždy radom pretekárskych XCčiek a o tom, že tento absolútny topmodel Lector na trati vyškolí veľkú časť štartového poľa niet pochýb. Do sezóny 2016 prichádza so vyladenou geometriou zameranou na obratnosť a agilitu a zároveň s hrubšou sedlovou trubkou, ktorá pojme aj teleskopickú sedlovku, ktorá sa pomaly ale isto začína objavovať aj pod zadkami jazdcov na svetovom pohári v XC. Pir pohľade na luxusnú komponentovú stavbu vás určite neprekvapí cenovka prevyšujúca 9 000 €, no v ponuke sú samozrejme aj cenovo prijateľnejšie modely postavené z nizšej triedy karbónu.

Ghost Nivolet Race

Pretekárskemu cestnému bicyklu od Ghostu prepožičal meno jeden z náročných alpských horských priesmykov Colle del Nivolet. Ak to z jazdením myslíte vážne, Nivolet Race je najvhodnejším hltačom kilometrov v ponuke. Rám z najvyššej triedy karbónu ULC váži pod 900 gramov a ani hmotnosť lacnejšej z dvoch úrovní výbavy nie je rozhodne vysoká. V ponuke je aj model Nivolet Tour určený na hltanie dlhších kilometrov vo väčšom pohodlí.


Ghost Square Cross

Pre tých, ktorých to do terénu neťahá, no naopak sa npotrebujú ani naháňať po ultrahladkom asfalte predstavil Ghost prvé bicykle z radu Square Cross s názvom odvodeným od hranatého profilu trubiek. Tento hybridný bicykel zlvádne ako asfalt tak poľné a nenáročné lesné cesty.

Salsa Bucksaw

Salsa je značkou, ktorá sa zaoberá dobrodružnými bicyklami – teda takými, s ktorými zmiznete v prírode a vrátite sa až o niekoľko hodín či dní zablatený až po uši a plní zážitkov. Snáď najzaujímavejším modelom z ponuky je Bucksaw – jeden z mála celoodpružených fatbikov na trhu ponúkajúci 100 mm vpredu aj vzadu. Spolu s karbónovým topmodelom je dostupný aj model na hliníkovom ráme no stále s karbónovou zadnou stavbou. Unikátnosti bicykla zodpovedá aj cena 4999 €.

Citybiky Electra

Electra je už roky známa svojimi funky mestskými bicyklami určenými či už na efektívne presuny po meste v štýle, alebo štýlom samým osebe. To, do ktorej kategórie patrí tento black on black cruiser už usúďte sami. Isté však je, že tento chopper bez motora bude budiť pozornosť ako na ulici, tak ako umelecký artikel zavesený v obývačke na stene.

…a ak nechcete, aby vám kazil imidž váš potomok na ružovej trojkolke s fejkovým mikimauzom, Electra má riešenie aj tu – detský cruiser!

Helmy Cratoni

Firma Schindler je aj dovozcom heliem Cratoni medzi ktorými nájdete všetko od detských škrupiniek až po seriózne trialové helmy konkurujúce tým najlepším na trhu.

Gripy ESI

Mäkkučké gripy z čistej silikónovej peny bez akéhokoľvek upínacieho mechanizmu si obľúbili ako gramy naháňajúci XC pretekári tak vyznávači všetkých ostatných disciplín. Nie sú totiž len krásne ľahké, ale dokážu aj skvelo odizolovať vibrácie, a pritom sa skoro nikdy na rajdoch nepretočia. V ponuke sú nielen celé gripy, ale aj také delené na tri časti, z ktorých si môžete vyskladať napríklad slovenskú trikolóru, ako aj silikónové omotávky na cesťák bez lepidla, vďaka čomu sú použiteľné z oboch strán. Tým efektívne zdvojnásobia svoju hodnotu.

Viac noviniek nájdete na stránkach schindler.cz

Text: Filip Stifler Nagy /// Foto: Filip Stifler Nagy

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu