Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!

Slovenskí reprezentanti v cyklistike majú nové dresy, novým sponzorom je Nyna

Slovenský zväz cyklistiky po ôsmich rokoch ukončil spoluprácu s výrobcom Santini. Dres je dizajnovaný so slovenskou trikolórou, dvojfarebnými ramenami pre lepšiu identifikáciu pretekárov a motívom Kriváňa v prednej časti.
Martin Sarvaš
Slovenskí reprezentanti v cyklistike majú nové dresy, novým sponzorom je Nyna

Slovenský zväz cyklistiky mení dodávateľa reprezentačného oblečenia. Stal sa ním slovenský výrobca športového oblečenia firma NyNa, ktorá po ôsmych rokoch nahradí talianske Santini.

Výrobky značky NyNa sú domácim cyklistom známe, obliekala reprezentáciu ešte pred  Santini, a spolupracuje tiež s viacerými slovenskými tímami.

Je dodávateľom oblečenia pre kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica, Športové centrum Polície, CK Spartak Tlmače i viaceré slovenské mládežnícke tímy MŠK Žiar nad Hronom, CK Olympik Trnava či ŠK Topoľčianky. 80 % svojej produkcie šije pre zahraničné trhy.

V novom reprezentačnom drese budeme povzbudzovať Petra Sagana pri boji o miestenku na budúcoročnú olympiádu v Paríži, ktorú chce pre olympijské cross country získať trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike práve v škótskom Glasgowe.

Ale tiež mimoriadne talentovanú bikrosárku Dominiku Maníkovú, ktorá v olympijskom odvetví BMX už ako juniorka viackrát ukázala svoju konkurencieschopnosť medzi ženami.

Či rovnako veľký talent Viktóriu Chladoňovú, ktorá prvý rok v juniorskej kategórii deklasuje nielen svoje súperky z cyklokrosu i olympijského cross country, ale s prehľadom predbieha i elitné ženy, Matthiasa Schwarzbachera a ďalších slovenských jazdcov.

Nové reprezentačné oblečenie už skúškovo otestovali mladé slovenské krasojazdkyne pri svojom štarte na juniorských majstrovstvách Európy v polovici mája.

Na ceste ich v medzinárodnom pelotóne predstavia  naši jazdci do 23 rokov počas Ncupu Cours de la Paix GP v Čechách od 8.-11.6. a juniorská reprezentácia počas Ncupu LVM Saarland Trofeo v rovnakom termíne v Nemecku.

Nové dresy majstrov Slovenska si ako prví oblečú dráhoví cyklisti. Už tento víkend ich v rámci GP Prešov čaká elitný domáci šampionát.

Dvojfarebné ramená pre lepšiu identifikáciu pretekárov

„Po ukončení niekoľkoročnej spolupráce s predchádzajúcim výrobcom oblečenia Santini sme ohľadom spolupráce oslovili, niekoľko výrobcov cyklistického oblečenia. Zo všetkých ponúk bola ako najvýhodnejšia vybraná práve tá od slovenského výrobcu oblečenia spoločnosti NyNa,“ povedal Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

„Pre Slovenský zväz cyklistiky to nie je prvotina, nakoľko reprezentantov v cyklistike obliekala spoločnosť NyNa už v minulosti. Zároveň som rád, že takýmto spôsobom môžeme podporiť v rozvoji práve slovenskú firmu. Spolu s novým výrobcom predstavuje Slovenský zväz cyklistiky aj nový dizajn oblečenia.“

„Začiatkom roka SZC vyhlásilo súťaž o nový dizajn dresu. Prišlo nám niekoľko naozaj vydarených  dizajnov, vyhrať však mohol len jeden. Nakoniec sa ním stal po komunikácií a pripomienkovaní aj zo strany spoločnosti NyNa dizajn s motívom hôr, a ako sme si to nazvali my “včelích plástov“.“

„Mnoho európskych krajín používa veľmi podobné farby a farebné kombinácie, a aj z toho dôvodu sme volili dvojfarebné ramená práve pre lepšiu identifikáciu pretekárov v zónach na občerstvenie a v televíznych prenosoch. Verím, že v novom oblečení naši reprezentanti prejdú veľa šťastných kilometrov,“ priblížil spoluprácu Peter Privara.

Dizajn so siluetou Kriváňa

„Sme radi, že môžeme v nasledujúcom období obliekať reprezentantov slovenskej cyklistiky a tiež paracyklistov. Teší nás o to viac, že sme rýdzo slovenská firma, s vlastným vývojom, výrobou a predajom ucelenej kolekcie,“ povedal k uvedeniu nového reprezentačného oblečenia na trh Miloslav Novotný, majiteľ firmy NyNa.

„Pripravili sme viacero modelov oblečenia z nových materiálov, s prihliadnutím na ergonomické, aerodynamické a technologické špecifikácie výrobkov. Estetické stvárnenie oblečenia zahŕňa tradičná kombinácia farieb slovenskej vlajky.“

„Rastrovaný prechodový dizajn je ukončený siluetou Kriváňa ako dominantnej hory Slovenskej republiky. Veríme, že jazdci budú s oblečením spokojní. Prajeme všetkým reprezentantom veľa športových úspechov, pohody a šťastných kilometrov,“  dodal Novotný.

Zdroj: Slovenský zväz cyklistiky

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu