Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Christophe Laporte prekvapil šprintérov a vyhral už druhú etapu na Critérium du Dauphiné

V šprinte v Le Coteau skončil na Laportom na druhom mieste Sam Bennett, ktorý však výrazne zmenil smer jazdy a zabránil tak v šprinte tretiemu Dylanovi Groenewegenovi, takže je možné, že Bennetta rozhodcovia posunú na koniec skupiny vo výsledkoch.
Martin Sarvaš
Christophe Laporte prekvapil šprintérov a vyhral už druhú etapu na Critérium du Dauphiné

Christophe Laporte (Jumbo-Visma) si pripísal už svoje druhé etapové víťazstvo na Critérium du Dauphiné 2023 po víťazstve zvlnenej tretej etapy, pričom vďaka výhre úvodnej etapy a štvrtému miestu v druhej etape je aj naďalej lídrom celkovej klasifikácie.

V šprinte na cieľovú čiaru bol Laporte najrýchlejší pred Samom Bennettom (Bora-Hansgrohe), ktorý však v záverečných metroch zabránil v šprinte tretiemu Dylanovi Groenewegenovi (Jayco-AlUla), keďže výrazne zmenil smer, takže je možné, že Bennetta rozhodcovia posunú na koniec skupiny vo výsledkoch.

„Na šprint som sa tešil, aj keď som si nemyslel, že dokážem poraziť šprintérov ako Groenewegen a Bennett, ale Groenewegen bol zablokovaný na kraji cesty a zrazu som mal pred sebou voľný priestor. V závere sme sa snažili najmä chrániť Jonasa [Vingegaarda] a v šprinte som len nasledoval rýchlych jazdcov. 500 metrov pred koncom som bol zablokovaný, ale potom sa mi otvorila cesta a nakoniec sa to skončilo výhrou, takže máme za sebou dobrý deň,“ povedal v rozhovore po pretekoch Christophe Laporte.

Výsledky 2. etapy Critérium du Dauphiné

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu