Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Christophe Laporte vyhral úvodnú etapu Critérium du Dauphiné, pelotón dobehol jazdca z úniku pár metrov pred cieľom

Rune Herregodts mal po krásnom sóle na dosah prvé víťazstvo na pretekoch WorldTour, ale napokon skončil tretí za Matteom Trentinom.
Martin Sarvaš
Christophe Laporte vyhral úvodnú etapu Critérium du Dauphiné, pelotón dobehol jazdca z úniku pár metrov pred cieľom

Christophe Laporte (Jumbo-Visma) vyhral úvodnú etapu pretekov Critérium du Dauphiné. Na druhom mieste skončil  Matteo Trentin (UAE Emirates) a tretí prešiel cieľom Rune Herregodts (Intermarché-Circus-Wanty).

24-ročný Belgičan Rune Herregodts sa dostal už v úvode etapy do úniku a bol posledný, ktorý zostal na čele a stíhal ho pelotón s jazdcami Jumbo-Visma na čele.

V záverečnom zjazde z Côte du Rocher de l’Aigle si však Herregodts dokázal na mokrých šmykľavých cestách udržať náskok okolo 15 sekúnd.

Herregodtsovi chýbalo asi len okolo desiatich metrov do cieľa, keď ho dostihla vedúca skupina a v šprinte bol napokon najrýchlejší Laporte, ktorý sa v nasledujúcej etape oblečie do žltého dresu lídra pretekov.

Hlavní favoriti celkového hodnotenia Jonas Vinegagaard, Egan Bernal, Richard Carapaz, Julian Alaphilippe, Adam Yates či David Gaudu, prišli do cieľa bez časovej straty.

„Bola to náročná etapa. Tím urobil všetko, čo mohol, aby ma doviedol k etapovému víťazstvu,“ povedal  30-ročný Francúz bezprostredne po etape v rozhovore po pretekoch. „Papierovo to bola pre mňa veľmi vhodná etapa, ale ešte to treba dokončiť. Som šťastný, že som sa tímu mohol odvďačiť týmto etapovým víťazstvom.“

Záverečný kilometer:

Výsledky 1. etapy Critérium du Dauphiné 2023

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu