YT pred pár dňami predstavili revidovanú verziu trailového bicykla Jeffsy, ktorý má síce menej zdvihu než jeho predchodca, ale mal by byť lepšie distribuovaný. Myslím, že ak bicykel zvládol deň s Jackom Moirom, tak normálneho bikera nesklame.

Včera 17:24 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Včera 16:28 Video: Marianne Vos vyhrala Amstel Gold Race, potom čo Lorena Wiebes oslavovala víťazstvo predčasne.

O tom, že oslavovať víťazstvo sa má až po prejdení cieľovej čiary sa tentokrát presvedčila Lorena Wiebes, ktorá zdvihla ruky z riadidiel priskoro.

13.04.2024 Evie Richards a Sam Gaze vyhrali úvodné preteky svetového pohára v disciplíne XCC.

Úvodné podujatie svetového pohára v horskej cyklistike sa v týchto dňoch koná v brazílskej Mairiporã a preteky elitných jazdcov odštartovali dnes disciplínou Short-Track (XCC).

13.04.2024 Lukáš Kubiš zaznamenal skvelý výsledok a v 4. etape pretekov Tour du Loir-et-Cher vo Francúzsku skončil druhý.

Na svoje konto si tak pripísal cenné body do rebríčka UCI.

12.04.2024 Peter Sagan neodštartuje vo Svetovom pohári v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã.

Jeho neúčasť na pretekoch je podmienená výpadkom formy, ktorý nastal v dôsledku zdravotných komplikácií.