Mathieu van der Poel: Nemal som nohy na to, aby som vyhral Paríž-Roubaix.

„Som veľmi spokojný s jarnou časťou sezóny, najmä s víťazstvom Okolo Flámska. Teraz si na pár dní oddýchnem.“ (cyclingnews)

Van der Poel nezačal sezónu podľa plánu kvôli bolestiam chrbta a diagnostikovali mu opuch medzistavcovej platničky. Van der Poel takmer mesiac „sedel na gauči“ a oddychoval. Začiatkom februára začal opäť jazdiť na bicykli, postupne si pridával tréningové dávky a absolvoval dlhý tréningový kemp v Španielsku.

Napriek zdravotným problémom na začiatku roka má za sebou úspešnú jar s tromi víťazstvami – Okolo Flámska, Dwars door Vlaanderen a etapou na Coppi e Bartali.

Na monumente Paríž-Roubaix skončil na 9. mieste a priznal, že na víťazstvo nemal: „Bol to boj a rozhodne nie to, v čo som dúfal, ale boli to tiež špeciálne preteky. Už druhé špeciálne preteky.“ Van der Poel tým odkazoval na minuloročné blatové a daždivé „Peklo severu“, na ktorom skončil tretí.

„Myslím si, že tím odviedol úžasnú prácu, naozaj sme silný. Bol som v dobrej pozícii, ale nemal som nohy na to, aby som vyhral.“

„Som veľmi spokojný s jarnou časťou sezóny, najmä s víťazstvom Okolo Flámska. Teraz si na pár dní oddýchnem,“ dodal Van der Poel.

V sezóne 2022 má Van der Poel v pláne absolvovať preteky dvoje preteky Grand Tour Tour de France aj Giro d’Italia. Najbližšie sa predstaví na Gire, ktoré štartuje 6. mája.