Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

Alice Barnes (Canyon-SRAM) zaútočila tesne po vjazde pelotónu do cieľového okruhu a viedla o 18 sekúnd, pričom do konca zostávali tri kolá (6,7 km). Na šprintérskej prémii dve kolá do konca mala Barnes náskok 23 sekúnd, ale dostihli ju krátko po štarte posledného kola.

Po útokoch Anousky Koster (Tím Jumbo-Visma), Blanky Vas (Tím SD Worx) a Floortje Mackaij (Tím DSM) sa etapa skončila šprintom do kopca. Dánska šampiónka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ SUEZ Futuroscope) začala šprint 180 m pred cieľom, ale Vos bola nalepená na jej kolese a prekonala ju 80 metrov od čiary a vyhrala o dĺžku bicykla. Tretia skončila Shari Bossuyt (Canyon-SRAM).

„Posledných 60 kilometrov bolo dosť ťažkých. Boli to naozaj pekné preteky, veľa útokov, najmä v poslednom kole, a bolo ťažké udržať sa vpredu a pokryť všetky pohyby. Snažili sme sa udržať kontrolu a byť pri každom úniku a nakoniec som sa snažila byť na správnom kolese,“ povedala Vos.

Na pretekoch Okolo Škandinávie resp. Okolo Nórska má Vos dokopy už 11 etapových triumfov.

Toto je už 245. etapové víťazstvo Marianne Vos v pretekoch UCI, no víťazstvo je pre ňu stále výnimočné. „Nemôžem povedať, že to začína byť nudné. Nikdy to nie je rovnaké, cestná cyklistika je ako hra, musíte ju hrať, byť tam ako tím, byť šikovný, občas mať šťastie a musíte aj tvrdo pracovať,“ dodala.