Bikeporn Bluegrass Enduro Team zaháji svoju tretiu sezónu znova na vyššej úrovni.

Bikeporn Bluegrass Enduro tím vstúpi do nasledujúcej sezóny s novými jazdcami a vybavením.

Je to naozaj tak, čas neúprosne letí a zdá sa, že je to ako včera, kedy sme sa s dvojicou Max a Miky pustili do pretekárskeho kolotoča. Tento rok náš tím zaháji už tretiu sezónu.

Sme naozaj radi, že sa nám podarilo nájsť si na českej scéne svoje miesto. A to nielen vďaka výsledkom našich jazdcov Mikuláša Nevrklu a Maxa Adamiho, ale aj vďaka nášmu výraznému vizuálu a prezentácii na tých najvýznamnejších českých podujatiach.

Máme totiž jasnú predstavu o tom, ako chceme aby všetko vyzeralo. Koliesok je mnoho a musia do seba správna zapadnúť a fungovať. To neplatí len o pretekárskom náčiní, ale v podstate o všetkom.

Iba tak dokážeme vniesť do atmosféry tú správnu náladu a predovšetkým o to nám ide. Spoločne sa baviť a žiť jazdou na bicykli.

Koniec blábolov, čo chystáme v tejto sezóne? Trochu sme roztiahli krídla a vzali si pod nich o niekoľko ovečiek naviac. V nadchádzajúcej pretekárskej sezóne sa môžete tešiť na objavenie až piatich jazdcov.

Nebojte sa, Max a Miky zostávajú. Sú to naše stálice a megahviezdy, ktoré ako pomyselné diamanty obrusujeme k dokonalosti každým dňom. Snáď sa nám ich jedného dňa podarí predať do Antverp za nezverejniteľnú čiastku.

Títo dvaja skúsení matadori sa v tohtoročnej sezóne stanú aj mentormi. Rozhodli sme sa totiž staviť na mladú krv a začať s výchovou.

Ďalšími dvoma prírastkami sú talentovaní mladíci Šimon Lehký a Jakub Kalousek. Oboch si starostlivo vyhliadli naši skúsení skauti na pretekoch. Či naplnia naše ambície a potvrdia čuch na talenty sa ukáže.

Sezónu 2022 zakončili celkovo na stupňoch víťazov vo svojich kategóriách. Ako je známe tak tlakom vznikajú diamanty a keď už je reč o drahokamoch, musíme spomenúť ten posledný.

Niečo nám v arzenále stále chýbalo. Dlho sa nám nič nepáčilo, dlho sme nič také nechceli, až to nakoniec prišlo samo. Žena. Áno je to tak, Síce bude v menšine a nebudeme genderovo vyvážení, ale bude. A kto to teda bude?

Zapíšte si do denníka meno Denisa Bravencová. Útle dievča s odzbrojujúcim úsmevom a univerzálnym citom pre pedále a plášte. Jej záber totiež siaha z endura až po cyklokros.

A čo materiál? Bikechceky sú spoločne s odhalením designu dresov tým najsledovanejším. Preto si vás dovolíme ešte chvíľu napínať. Prezradiť však môžeme, že celá partia bude v sezóne jazdiť na bikeoch Nukeproof. Konkrétne modely Mega.

Každý jazdec dostal priestor na osobnú customizáciu jednotlivých komponentov. Môžete sa tešiť na zaujímavý mix v oblasti tlmenia, pohonu a bŕzd, ako aj ďalších detailov z ponuky Bikeporn.

Jednotná voľba padla na plášte od výrobcu WTB. Ochranu zdravia našich ovečiek majú ako vždy na starosti Bluegrass a Race Face.

Celý tím sa už v tomto roku stretol s manažérom Radkom Urbánkoom v obľúbenom Finale Ligure, odkiaľ priviezli množstvo cenných výškových metrov a jednu zlomenú ruku. Príprava, ako sa patrí.

Zatiaľ sa teda môžete pokochať fotkami z prípravného kempu.

Odhalenie dresov a bikeov je v pláne po Veľkej Noci. Tesne pred prvými pretekmi.

Sledujte nás a našich jazdcov a nič vám neunikne. Už sa tešíme na chuť šampanského po pretekoch.