Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Bikefest

Birell Bikefest 2024: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť

Do začiatku Birell BikeFestu 2024 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.
Martin Sarvaš
Birell Bikefest 2024: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť

photo: Lukas Neasi

Birell BikeFest 2024 sa uskutoční počas víkendu 31. mája – 2. júna 2024.

Na BikeFeste budete môcť opäť testovať mnoho bicyklov rôznych značiek, pretekať, jazdiť, sledovať šialené triky na slopestyle FMB silver evente, večer sa baviť na dualslalome, no hlavne nasávať tú jedinečnú bikovú atmosféru, akú zažijete iba na BikeFeste.

Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

1. Bicykel

2. Bicykel

Ak nemáš svoj, požičaj si od babky. Alebo si rezervujte bicykel na testovanie.

3. Peniaze

Ak nemá bicykel ani babka, tak si zober peniaze a môžeš si vybrať zo širokej ponuky testovacích bicyklov. Ale peniaze sa ti budú hodiť aj na jedlo. A peniaze nie sú nikdy na škodu.

4. Opaľovací krém

Nech sa vám nespália plešinky.

5. Fľašu

Je asi jedno v akom zmysle. Alko, nealko… hlavne, aby ste dodržiavali pitný režim!

6. Ochrana (!)

Nech už idete jazdiť do bikeparku, do lesa alebo na pumptrack, prosím vás, vezmite si helmu a chrániče, nech nemusíme po lesoch zbierať vaše mozgy a rozbité kolienka. O inej ochrane vám snáď už rodičia povedali…

7. Dáždnik / pršiplášť a gumáky

Alebo hocičo proti dažďu. Búrky nás už na BikeFeste asi veľmi neprekvapia.

8. Hygienické potreby

Ráno vám bude šlahať polepšovňa z papule aj pod pazuchami. Nezabudnite si prosím, pre dobro všetkých okolo vás, zubnú kefku, pastu a nejaký-ten šampón.

9. Repelent

ZZZZZZzzzzz…

10. Nabíjačky

„Môžem si prosím požičať nabíjačku?“ – s týmto asi nechcete tri dni chodiť a otravovať kamarátov. Vezmite si vlastnú nabíjačku, nech môžete všetkých na instagrame pekne spamovať so svojimi instastories!

Aktuality

14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu