Biker.sk

Predstavenie: Kenzel 2016

Jedna zo štvorice najsilnejších slovenských značiek bicyklov Kenzel slávi tento rok 25. výročie od založenia, ku ktorému si dopriala aj darček. Okrem tradičného mixu skutočne pekných mestských bicyklov a lacnejších MTB-čiek pridáva na sezónu 2016 aj vstup do sektora vyšších zdvihov v podobe dvoch nových rámov – zjazdového Ravena a endura Black Jack.
Biker

Kenzel Raven


Rám, ktorý ste mali možnosť už minulú sezónu zahliadnuť pod jazdcami Kenzel T.N.V. Racing Team sa na rok 2016 dočkal sériovej podoby. Obligátne 27,5-palcové kolesá behajú 200 mm vpredu a štvorčapových 180 mm vzadu vďaka odpruženiu Manitou. Kým vpredu pruží upside-down vidlica Dorado Pro, vzadu ju dopĺňa tlmič Revox Pro s nastaviteľným odskokom a pomalou ako aj rýchlou kompresiou.

Matný čierny rám s decentnou lesklou čiernou grafikou je osadený luxusnou kompletkou zo zjazdovej sady Shimano Saint vrátane štvorpiestových bŕzd s odvetranými platničkami Ice-Tech a kotúčmi Freeza, či nábojov kolies obutých do plášťov Maxxis High Roller II. Takto osadený rám vyrábaný len v jednej veľkosti 16″ váži primeraných 17,1 kg vrátane plochých pedálov dodávaných spolu s bicyklom.


Kenzel Black Jack

Dôkazom, že značka to s vyššími zdvihmi myslí vážne je aj druhá novinka- enduro Black Jack. Hliníkový rám z vlastnej výroby odzrkadľuje výber komponentov zjazdového Ravena. Odpruženie zaobstaráva Manitou so vzduchovým tlmičom Swinger Pro s uzamykaním a vidlica Mattoc Pro.

Dve farebné kombinácie na výber – biela a čierna, obe s červenými akcentami nesúce sa v znamení kartárskej hry – sú osadené tými istými komponentami Shimano XT v kompletnom zložení od nábojov cez brzdy až po pohon 2×10. Rovnako ako Raven, aj Black Jack je zatiaľ dostupný len v jednej relatívne malej veľkosti 15,5″, v ktorej váži 16,3 kg bez pedálov. Teleskopická sedlovka Kind Shock a široké rajdy s krátkym predstavcom uzatvárajú zoznam povinných komponentov v segmente endura.


Značka slávi 25 rokov a pri príležitosti štvrťstoročnice inovovala aj logo, pod ktorým si našli miesto najpredávanejšie modely Shade, ktoré dostali na rok 2016 nový rám.

V novom striebornom duchu sa nesú aj výročné bicykle.

Jedným z pre značku unikátnych projektov je aj tento časovkársky bicykel.


Kým MTB modely Kenzel sa držia skôr ultmenejších farieb, línia citybikov hrá všetkými farbami na palete.


Novinkou v portfóliu sú aj cyklodoplnky Basil, ktoré veľmi štýlovo dopĺňajú jemné farby dámskych bicyklov.Kompletnú kolekciu 2016 a ďalšie informácie nájdete na stránke Kenzel.sk


Náš Facebook