Biker.sk

Držiaky na telefón

Držiak na smartfón BBB Patron I6

Smartfóny dnes nahrádzajú množstvo separátnych elektronických zariadení a s čoraz lepšími GPS modulmi dokážu fungovať ako plnohodnotné GPS cyklopočítače – napríklad s prehľadnou bezplatnou appkou BikeBoard od samotného BBB.
36,90
Biker

Držiak na iPhone 6 rieši, ako smartfón bezpečne umiestniť do zorného poľa. Polykarbonátový obal dostupný vo viacerých farebných kombináciách váži tesne pod 69 g bez úchytu. Tie v balení dostanete hneď dva – jeden na rajdy a druhý pod čiapočku predstavca, pričom v ponuke je ešte viacero ďalších typov. Oba úchyty sú z ľahkého, no tvrdého nylonu vystuženého sklenými vláknami, ktorý však má v prípade pádu potenciál odlomiť sa a tak ušetriť od potenciálnej deštrukcie oveľa drahšie zariadenie pripevnené na ňom. Smartfón sa dá namontovať ako zvislo, tak horizontálne a nastaviť do požadovaného uhla – aj tak, aby telefón dokázal natáčať cestu pred sebou.

Telefón do gumou vystlaného polykarbonátového obalu zapadá veľmi tesne, čo na jednej strane to znamená, že z neho nevypadne, ani keby ste bike hodili dolu Lomnickým štítom, na strane druhej je však jeho vkladanie často veľmi frustrujúcou a časovo náročnou záležitosťou. Všetky tlačidlá aj porty však zostávajú aj v obale bez problémov prístupné. Dodatočný priehľadný kryt slúžiaci ako ochrana pred prehánkami či ako vyššia ochrana displeja je vyrobený z ohybného plastu, nasadzuje sa ľahko a telefón cezeň zostáva bez problémov ovládateľný. Ak však máte na displeji nalepené aj temperované sklo – veľmi bežne používanú ochranu –, displej reaguje na dotyky veľmi sporadicky. Pozor si tiež treba dávať na blato na rukaviciach, ktorým môžete ľahko poškriabať plast. Keď zase vyjde slnko, škrabance zhoršia čitateľnosť displeja. Na výber je viacero farieb, ako aj verzie na staršie iPhony, Samsung S4 či univerzálny držiak BBB Guard.

Ak chcete ušetriť za cyklopočítač, Patron je jeden veľmi kvalitný a bezpečný spôsob, ako na bike uchytiť smartfón.

sk.bbbcycling.com

 

Súťaž!

Chcete ho vyhrať? Čítajte a klikajte na Facebook SK-Profi Bike a dozviete sa viac!

Náš Facebook