Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Hrozivý pád Egana Bernala na majstrovstvách Kolumbie, zázrakom si nič nezlomil

Bernal si pri tomto páde nielenže nič nezlomil, ale sadol si na bicykel, pokračoval v pretekoch a vyhral striebornú medailu.
Biker

Jazdec tímu Ineos Egan Bernal, ktorý vlani vyhral Tour de France, utrpel v nedeľu veľmi nepríjemný pád počas majstrovstiev Kolumbie.

Mladý 23-ročný Kolumbijčan spadol v zjazde v pravotočivej zákrute, približne v rýchlosti medzi 60 – 70 km/h. Napriek tomu, že Bernal je výborný v zjazdoch, tentokrát zákrutu vo veľkej rýchlosti nezvládol, priveľmi sa naklopil, pošmyklo sa mu najprv predné koleso a hneď vzápätí spadol.

V momente pádu bol našťastie pri výjazde zo zákruty, vo vnútornej časti, takže sa niekoľko metrov šúchal po asfalte a zastavil sa o niekoľko metrov na obrubníku. Utrpel odreniny na zadku, bedre, v spodnej časti chrbátu a na ľavej ruke.

Pád Egana Bernala:

Napriek zraneniam sa posadil na bicykel a pokračoval v pretekoch. Dobehol hlavnú skupinu a v záverečnom šprinte skončil na druhom mieste za víťazom Sergiom Higiitom z tímu EF Pro Cycling.

„Bol to veľmi nepríjemný pád a bolo to dosť bolestivé. Som rád, že ma to stálo ‚iba nejakú kožu‘ a nemám žiadne zlomeniny alebo niečo podobné,“ povedal Bernal po pretekoch.

„Hneď po páde som nevedel, či budem schopný dokončiť preteky. Ale som veľmi rád, že sa mi napokon podarilo získať striebro. Myslím si, že som odviedol dobrú prácu, aj keď by som bol radšej, keby sa nám podarilo viac zabojovať o výhru. Dvoje preteky, dve pódia – sme pripravení na Tour of Colombia,“ dodal Egan Bernal.

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu