Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Novinky

Video: Môže načipovaný horský e-bike poraziť cestný aero bike? – Haibike SDURO HardNine vs. Pinarello F14 Dogma

Dosť absurdné porovnanie, ale aspoň sa dozviete, či má zmysel pretekať sa na elektrobicykli s kamošmi na žiletkách.
Biker

Chalani s elektrobicyklového YouTube kanálu eMBN sa rozhodli vyskúšať, či na ceste môže poraziť načipovaný horský elektrobicykel ľahký cestný aero bicykel.

Jazdec na elektrobicykli sedel na Haibiku SDURO HardNine s 29-palcovými kolesami a motorom Yamaha PW-X 80Nm. Tento e-bike váži 21,3 kg. Maximálna rýchlosť elektrobicykla, pri ktorej dostával jazdec podporu motora, bola 50 km/h.

Jazdec na cestnom bicykli šliapal na Pinarello F14 Dogma, ktorý je pretekárskym ultra ľahkým aero bicyklom s váhou 6,8 kg.

Výsledky porovnania

Horský elektrobicykel
Cestný bicykel
500 m (šprint) 00:37 min 00:34 min
1 km jazda 01:09 min 01:02 min
6 km jazda 08:16 min 08:24 min
Celkový čas 10:02 min 10:00 min

V šprinte aj jazde na vzdialenosť 1 km bol rýchlejší cestný bicykel, zatiaľ čo pri dlhšej 6 km jazde bol rýchlejší e-bike.

Celkovo teda zvíťazil o 2 sekundy cestný bicykel, avšak keby sa zmenili podmienky a horský e-bike by jazdil tam, kde patrí – na trailoch, tam by už cestný bicykel asi veľmi neobstál.

Každopádne ide o celkom absurdné porovnanie. Radšej si prečítajte, aký je skutočný rozdiel vo výkone pri jazde na elektrobicykli a pri jazde na tradičnom bicykli či o švajčiarskom výskume, ktorý tvrdí, že e-bikeri jazdia viac a dlhšie vzdialenosti.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia