Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Peter Sagan potvrdil účasť na Tour de France, Giro d’Italia aj Olympiáde v Tokyu

Saganova sezóna 2020 bude kratšia, ale veľmi intenzívna.
Martin Sarvaš

Peter Sagan potvrdil, že v roku 2020 sa zúčastní na pretekoch Tour de France, Giro d’Italia a aj na cestných pretekoch na Olympiáde v Tokyu. Na tlačovej konferencii jeho tímu Bora-Hansgrohe v Nemeckom meste Kolbermoor naznačil, že náčočný program už v úvode roku 2020 bude znamenať ukončenie sezóny skôr, po olympiáde.

Sagan odštartuje sezónu 2020 26. januára v Argentíne na pretekoch Vuelta a San Juan, po ktorých už tradične absolvuje februárovú prípravu na jarné klasiky. Tréningový kemp absolvuje aj medzi pretekmi Paríž-Roubaix a Giro Grande Partenza 9. mája v Budapešti.

Kvôli nabitému programu pre účasť na Olympiáde v Tokyu a iba štyrmi týždňami, ktoré delia Giro o Tour de France, Sagan sa nezúčastní žiadnych pretekov medzi ťažkými etapovými pretekmi Grand Tour. Olympijské preteky budú veľmi náročné, keďže sa uskutočnia už šesť dní po dojazde na Champs-Élysées.

Prečítajte si tiež

„Sezóna sa pre mňa skončí po Tour a Olympiáde, takže bude trvať iba 6 mesiacov, ale myslím si, že to bude náročných 6 mesiacov,“ povedal Sagan.

Sagan v rýchlosti opísal, ako bude vyzerať jeho sezóna: „Začínam v Argentíne, potom nasleduje tréningový kemp vo vysokej nadmorskej výške, jarné klasiky, ďalší tréningový kemp, Giro, tréningový kemp a potom Tour de France.“

Pred štyrmi rokmi na Olympiáde v Riu 2016 pretekal Sagan na horských bicykloch, pretože mu vraj nevyhovovala trať, aj keď zlatú medailu napokon vyhral klasikár Greg Van Avermaet. Sagan priznal, že profil trate v Tokyu síce nie je stavaný preňho, no na olympijský štart sa postaví.

Prečítajte si tiež

„Bude to ťažké, ale na olympiáde nikde neviete, ako sa to vyvinie, takže sa oplatí to skúsiť,“ povedal Sagan.

Na Gire bude Sagan jazdiť s Pascalom Ackermannom a Maxom Schachmannom, zatiaľ čo zostava na Tour sa bude sústrediť najmä na Emanuela Buchmanna, ktorý skončil na Tour de France 2019 na štvrtom mieste.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu