Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Fullface helma 100% Trajecta


Hodnotenie: 3.5/5
270
Biker


Verdikt: 
Odhliadnuc od (pre nás) nevhodnej pozície popruhu ide o veľmi pohodlnú a priedušnú integrálku ideálnu na celodenné enduro výjazdy.

Keď sa povie enduro integrálka, väčšina si právom predstaví takú s odnímateľným chráničom brady. Značka 100% sa však rozhodla staviť skôr na nízku hmotnosť a lepšie odvetranie, podobne ako Troy Lee Designs Stage alebo Fox Proframe.

Helma napriek tomu spĺňa zjazdový bezpečnostný štandard ASTM F1952. Vnútri nájdete aj systém Smartshock zložený z elastomérov, ktoré pomáhajú pohlcovať nárazy a dovoľujú helme na hlave do istej miery rotovať, podobne ako známejší MIPS.

Vďaka vzdušnej konštrukcii náhubku sme ho takmer nevnímali ani na výšľapoch, a tak nám nechýbalo, že sa nedá odmontovať. Rovnako dobre vetrá aj zvyšok helmy.
Vypchávky sú hrubé a mäkké a naozaj pohodlné. Trajecta preto drží na hlave naozaj pevne a nehýbe sa ako mnohé iné, ktoré majú príliš tenké lícne vypchávky, prípadne nemajú vzadu retenčný systém.

Museli sme však siahnuť po o číslo väčšej veľkosti než zvyčajne. Keďže škrupina samotná je celkom veľká, na hlave vyzerala trochu komicky. Je tiež o niečo ťažšia ako jej hlavní konkurenti – L-ko vážilo 903 g. Šilt sa dá nastaviť v troch rôznych výškach, čo je fajn, ak si pod ním chcete odlokladať zjazdové okuliare.

Motokrosové zapínanie na kovové oká pôsobí bezpečne, hoci to s ním trvá dlhšie ako s klasickou či magnetickou prackou, aká sa zvykne nachádzať na podobných helmách. Horšie je, že popruh nám prišiel namontovaný príliš vzadu, a tak nás po utiahnutí trochu rezal na krku.

www.levelsportkoncept.czVaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia