Slovák Milan Barényi získal striebro na cyklokrosových majstrovstvách Európy masters

Barényimu sa tak bohužiaľ nepodarilo obhájiť titul z minulého roka. V mužoch skončil najlepšie Ondrej Glajza na 25. mieste.

Slovenský cyklokrosový reprezentant Milan Barényi získal striebro na Majstrovstvách Európy v talianskom Silvelle. Za domácim víťazom Massimom Folcarellim zaostal 16 sekund.

Barényi pretekal kategórii Masters 45-49 rokov v konkurencii 38 jazdcov. Minulý rok bol Milan Barényi majstrom Európy, takže titul sa mu bohužiaľ nepodarilo obhájiť. Vlani vyhral v kategórii masters aj cyklokrosové majstrovstvá sveta, na ktorých bude mať opäť možnosť obhájiť zlato 30. novembra v Belgicku.

V mužoch sa najlepšie umiestnil zo Slovákov Ondrej Glajza na 25. mieste, zlato vyhral Holanďan Mathieu Van der Poel. Dokopy bolo na európskom šampionáte v Silvelle 12 slovenských reprezentantov.