Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Zdeněk Štybar sa vracia na cyklokrosové preteky. Trojnásobný majster sveta dostal od Specializedu unikátny Crux

Český cestný cyklista má v pláne absolvovať osem pretekov v cyklokrose vrámci zimnej prípravy.
Martin Sarvaš

Český cyklista Zdeněk Štybar sa po sezóne znova vracia na cyklokrosové preteky. Trojnásobný majster sveta začne v Essene a odjazdí dokopy osem pretekov.

Trojnásobný majster sveta v cyklokrose z rokov 2010, 2011 a 2014 dostal od Specializedu unikátny CX bicykel.

Tridsaťtriročný český cestný profesionál si naplánoval ešte viac pretekov ako minulý rok a chcel by absolvovať aj všetky v Belgicku. Počíta celkovo s ôsmimi štartami, tým prvým bude 7. decembra už spomínaný v Essene, kde v minulosti dlhodobo žil. Hneď ďalší deň sa predstaví na Superprestige v Zonhoven a tri dni pred Vianocami v Sint-Niklaas.

Na pohárové preteky (26. decembra) nadviaže o deň neskôr v Loenhoute a koniec roka ukončí pretekmi v Diegeme (29. decembra), na Superprestige v Bredene (30. decembra) a pokračovať bude hneď na nový rok v Baale (1. január).

V minulej krosovej sezóne sa Štybar predstavil dokonca aj na domácom šampionáte v Holých Vrchoch, kde skončil štvrtý. Cyklokrosová príprava sa mu osvedčila a vyhral potom marcové klasiky Omloop Het Nieuwsblad a E3 BinckBank Classic v Harelbeke. Teraz verí v podobný vývoj.

„Veľmi rád zase pôjdem cyklokros. Nielenže tieto preteky dobre zapadajú do môjho programu, ale tiež je tam pár skvelých akcií s fantastickým publikom a výbornou atmosférou, obzvlášť medzi Vianocami a Novým rokom. Na to sa veľmi teším,“ uviedol Štybar na webe svojho tímu Deceuninck-Quick Step.

„Viem, že bude zložité sa presadiť dopredu z poslednej rady na štarte proti všetkým jazdcom, ktorí už v tom čase budú mať za sebou polovicu sezóny. Ale na mojom nadšení to nič nemení. Ciele mám rovnaké ako vlani: zapretekať si, užiť si to, pobaviť sa s fanúšikmi a pripraviť sa na novú sezónu. Cyklokros je na to skvelý a verím v ďalší krásny rok,“ dodal Štybar.

Otestujte sa v našich kvízoch

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia