Biker.sk

CTM predstavuje nový model Ridge 29″ v jesennom videu Edge Of The Ridge

Minulý rok sme dôsledne pracovali na vývoji, zlepšovaní a vychytávaní aj tých najmenších detailov úplne nového modelu trailového celoodpruženého bicykla s 29-palcovými kolesami. Tešíme sa, že vám môžeme v kolekcii 2017 predstaviť CTM Ridge v troch prevedeniach - základný model, Xpert a najvyšší Pro.
Biker

Ako prvý mal možnosť vyskúšať produkčnú vzorku Ridge Pro pretekár CTM Racing Teamu Lukáš Učeň na trailoch v okolí Rajeckých Teplíc a v Bikeparku v Kálnici. Krásnu jesennú prírodu zachytil vo videu Roman Pichnarčík a na fotkách Marek Švančara.
Pýtate sa, či je Ridge pre vás vhodný? Ridge je dokonalým horským bicyklom pre náročných i menej skúsených jazdcov, pretože v oboch prípadoch dokáže posúvať vaše schopnosti a zážitok z jazdy na úplne nový level. Ak máte radi nové výzvy, rýchlosť a adrenalín, Ridge si určite zamilujete. Je spojením vlastností trailového bicykla a efektivity XC bicyklov, takže môže byť skvelou voľbou na každodenné jazdenie, niekoľkodňové výlety, rovnako, ako aj pre výkonnostných cyklistov na maratónoch. Geometria bicykla je vyvinutá pre 29-palcové kolesá, trailový hlavový uhol (68°), kratšia zadná stavba (445 mm) a väčší priemer kolies (29″) zaisťujú stabilitu a dobré ovládanie aj vo vysokej rýchlosti. So 130 mm zdvihom a tlmením od Rock Shox resp. Manitou a trailovými plášťami WTB Trail Boss je Ridge spoľahlivým a stabilným bicyklom v zjazde, pričom pohodlie počas šliapania umocňuje teleskopická sedlovka (v prípade modelov Xpert a Pro). Overený systém pruženia FSS (Floating Shock Suspension) zabezpečuje plynulé tlmenie v zjazdoch a tiež počas brzdenia či s plne zabrzdeným kolesom, kedy zostáva tlmič stále aktívny aj pri jazde v náročnom teréne. FSS tiež poskytuje plnú stabilitu a pohodlie v akýchkoľvek podmienkach a ani v prudkých stúpaniach tak nestrácate vyvinutú silu a energiu zo šliapania. Čo je to teda Ridge? Ridge je obratný trailový horský bicykel s veľkými kolesami, ktorý nepochybne uspokojí potreby každého nadšenca horskej cyklistiky. www.ctm.sk

Náš Facebook