Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Brzdy

Test: Brzdy Hayes Dominion A4


Hodnotenie: 4.5/5
279
Biker

Hayes sa z trhu nestratil práve v najlepšom svetle. Za roky mimo výslnia však značka naozaj zamakala a ich comeback vyzerá až prekvapivo dobre. Dominiony pritom fungovali o to lepšie, o čo horším podmienkam sme ich vystavili.

Ponúkajú zaujímavý systém centrovania strmeňa pomocou červíkových skrutiek. Napriek hrubším kotúčom a každému kusu továrensky vyladenému tak, aby mal čo najmenší mŕtvy chod, sa veľmi ľahko nastavujú tak, aby pri jazde nešúchali. Na páčke sa dá nastaviť jej vzdialenosť od rajdov aj moment zahryznutia a uchytená je na hladko sa otáčajúcich ložiskách.

Nástup sily je krásne progresívny a konzistentný aj na tých najnáročnejších trailoch. V krabici nájdete aj ďalší pár sintrovaných platničiek, ktoré vám odporúčame najmä vtedy, ak sa chystáte na dovolenku so zlou predpoveďou počasia.

V suchu na nás samotný brzdný výkon až taký dojem neurobil. Počas mokrých zimných výjazdov však brzdili naozaj silno, dokonca aj so sériovými semimetalickými platničkami. Hmotnostne na tom nie sú vzhľadom na výkon zle, brzdia úplne potichu a na spoľahlivosť nemôžeme napísať jedno zlé slovo.

Hmotnosť 489 g


www.procycling.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia