Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Brzdy

Test: Brzdy Clarks M2


Hodnotenie: 3.5/5
58
Biker

Machrovať sa dá dvoma spôsobmi – tými najdrahšími vecami na trhu aj tými najlacnejšími, ktoré fungujú v podstate rovnako dobre ako tie, za ktoré kamaráti rozbili tri mesačné výplaty. Rokmi overené brzdy Clarks M2 sú z tej druhej kategórie.

Stačí ich brať pragmaticky – nečakajte neviem akú precíznu moduláciu ani obrovský výkon a môžete sa tešiť z funkčných bŕzd, ktoré stáli menej ako niektoré kotúče.
Už od novoty majú páčky jemnú vôľu a nečakajte tu ani nastavenie momentu zahryznutia či vačky, ktoré znásobujú silu stlačenia.

So sériovými platničkami nebrzdia práve najsilnejšie a ťahať za páčky treba razantne a dlhšie dopredu. To má, samozrejme, negatívny dopad na jemnú kontrolu trakcie aj bolesť predlaktí na dlhých zjazdoch. Modulácia je však stále citeľne lepšia ako v prípade väčšiny najlacnejších modelov od veľkých výrobcov.

Samotnej brzdnej sile pritom dokážu veľmi pomôcť kvalitné platničky od iného výrobcu – pasujú sem rovnaké ako do niektorých bŕzd Shimano, takže so zháňaním nebude problém.
Ani s jednými brzdami Clarks sme nemali jediný problém, a to niektoré vlastníme už dlhé roky.

Hmotnosť 475 g

www.clarkscyclesystems.com 

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia