Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Brzdy

Test: Brzdy Shimano Deore XT M8020

Hodnotenie: 3.5/5
159
Biker

Táto verzia bŕzd zo sady XT má štvorpiestové strmene a tomu zodpovedajúci výkon. Táto sila sa dá dávkovať o niečo precíznejšie ako na dvojpiestovom modeli a na lepšej úrovni je aj spoľahlivosť. Aj tu sa však nájdu isté muchy.

Piesty v strmeňoch sú rôznej veľkosti – dva majú priemer 15 a dva 17 mm. Výsledkom je o 20 percent vyššia brzdná sila. Kým pri dvojpiestových M8000-kach vždy siahame po väčších kotúčoch, tu sme boli s výkonom spokojní. Lepší je aj progresívnejší nástup sily.

Táto štvorpiestová verzia má síce rovnaké páčky ako dvojpiestová, no tu sme nemali ani s jedným testovacím setom problémy so zavzdušňovaním a samovoľne sa meniacim momentom zahryznutia.

K brzdám dostanete aj náhradné olivy, minerálny olej aj ďalšie platničky – to naozaj oceňujeme. Aj tu však nastavenie voľného chodu nerobí skoro nič. Na trailové brzdy nie sú práve najľahšie a sendvičové kotúče sa relatívne rýchlo opotrebovávajú, najmä ak ich spárujete so sintrovanými platničkami. Najotravnejšie je však hrkanie platničiek pri jazde, ak máte na biku strmeň uchytený horizontálne.

Hmotnosť 491 g

www.paul-lange.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia