Biker.sk

Šortky

Test: Krátke nohavice do zimy Assos T.tiburuShorts S7

Dve stovky za obtiahnuté šortky? Áno, vidíte dobre. Assos však rozhodne nie je len tak nejaká značka a toto rozhodne nie sú len tak nejaké elasťáky.
Hodnotenie: 5/5
214
Biker

Určené sú do chladného jarného a jesenného počasia, v kombinácii s návlekmi či bez nich, a už na prvé oblečenie je jasné, že ide o výnimočný kúsok oblečenia. Látka 610.RX je ošetrená vodoodpudivou technológiou AWR (Assos Water Repellent) a pritom je na holej koži veľmi príjemná. Je totiž tkaná tak, aby v sebe zachytávala vzduchové bublinky a tým udržiavala ideálnu mikroklímu. Najlepším dôkazom bolo, keď sme ich museli testovať cez výnimočne teplý víkend v októbri a napriek tomu v nich nebolo príliš teplo.

Medzi ďalšie vychytávky patrí podbrušie (skúste to nazvať nejak mužnejšie!) pokryté vetruvzdorným panelom, ktorý má zabraňovať prechladnutiu mechúra, či ekvivalent gauča Kim Kardashian v podobe bezkonkurenčne najlepšej vložky, akú sme kedy vyskúšali. Na stehnách pôsobia až mierne kompresívne a traky sú veľmi pohodlnou záležitosťou z jednoduchých elastických popruhov s malými držiakmi na okuliare pod kľúčnymi kosťami.

Fungujú aj ako spodná bielizeň pod voľnými šortkami, no samé osebe majú naozaj krásny decentný dizajn doplnený o pár maličkých detailov, z ktorých jasne kričí, že ide o high-end produkt. Takže opäť: stoja veľa, ale stoja za to.

www.assos-shop.cz

Náš Facebook