Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Horské

Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón novými traťami príjemne prekvapil

Viac ako 500 pretekárov sa v poslednú septembrovú sobotu stretlo v Amfiteátri v Rači v Bratislave. Ani dážď neodradil rekordný počet bikerov, ktorí sa vydali na tri nové trate v Malých Karpatoch.
Biker

O 10:00 hod odštartovali ako prví bikeri na 80 kilometrovej trati, ktorá s prevýšením 2033 metrov rozhodne potrápila. Najrýchlejšie ju zvládol Martin Kostelničák z Greenbike Aloha Teamu za 3:22:47.

Na najdlhšiu trať sa vydali aj tri ženy. Najrýchlejšia bola Zuzana Juhasová z Bike Team Juhasky, ktorá si s náročnou traťou poradila za 4:29:14.

Na strednej, 52 kilometrov dlhej trati, bol najrýchlejším Vladimír Hojdík z Proefect Teamu, ktorý trať s prevýšením 1255 metrov zvládol za 2:04:49. Na štart 52 kilometrovej trate sa postavili aj pretekári na e-bikoch.

Najrýchlejším v kategórii OPEN bol na 52 km Drahomír Komár z LMX, ktorý trať zdolal za 1:41:35. Obe tieto kategórie na štarte povzbudil a odštartoval starosta mestskej časti Bratislava Rača Michal Drotován.

Pozrite si tiež

Najžiadanejšou bola najkratšia 22 kilometrová trať, ktorú najrýchlejšie – za 47:44, zdolal pretekár z kategórie Juniorov Marek Trnka z Kaktus Bike Teamu. Túto trať okúsili aj rodinné tímy, kde sa v sprievode rodiča zapojili aj naozaj mladí bikeri. Najrýchlejší boli Kristián a Marek Radovichovci, ktorí 22 kilometrov zvládli za 1:06:01.

Vyzdvihnúť by sme však chceli najmä fair play správanie bikerov, ktorí uprednostnili záchranu života pred vlastným umiestnením. Aj vďaka nim sa všetci účastníci maratónu vrátili domov v poriadku. Ďakujeme Lucia Krištofičová, Peter Schmidt, Lucia Králiková a Izabela Rafanidesová.

Dážď neodradil ani najmenších. Kúsok od štartu MTB Maratónu, v areáli letného kúpaliska, čakala úplne nová trať aj najmenších bikerov. Ani tí na odrážadlách sa nezľakli dažďa a za hlasného povzbudzovania rodinných príslušníkov bojovali o čo najlepšie umiestenia. Každý kto odštartoval, dostal za svoj výkon zaslúženú medailu.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia