Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Horské

Bruni vyhral už po štvrtýkrát majstrovstvá sveta v zjazde, ženskou majsterkou je Myriam Nicole (+fotogaléria)

Bruni opäť potvrdil, že svoju prezývku "Superbruni" si skutočne zaslúži. Myriam Nicole sa po zraneniach vrátila na pretekárske trate vo veľkom štýle.
Martin Sarvaš

Loic Bruni získal už štvrtý titul majstra sveta a Myriam Nicole sa vrátila na pretekársku trať po sérii zranení a hneď získala titul svetovej šampiónky.

Slovensko reprezentovali Rasťo Baránek, ktorý skončil v mužoch na 44. mieste a Oliver Gombala medzi juniormi na 43. mieste.

Bruni a Nicole potvrdili, že Francúzsko je v súčasnosti najsilnejšou krajinou v zjazde. Okrem toho získalo Francúzsko aj obe bronzové medaily.

Na druhom mieste v mužoch skončil Troy Brosnan, tretí Amaury Pierron. Veľmi nepríjemne sa skončili zjazdové majstrovstvá sveta v kanadskom Mont-Sainte-Anne pre Brooka Macdonalda, ktorý v tréningovej jazde veľmi nepríjemne spadol, pričom si poranil chrbticu a musel podstúpiť operáciu.

Prečítajte si tiež

V ženách skončila so striebornou medailou Tahnee Seagrave a na treťom mieste sa umiestnila Marine Cabirou. Medzi ženami chýbala v štartovom poli stále zranená Rachel Atherton.

Záznam z celých Majstrovstiev sveta v zjazde 2019 – Mont-Sainte-Anne si môžete pozrieť na Red Bull TV.

Prečítajte si tiež

Výsledky
Elite Muži

1. Loic Bruni: 4:05.544
2. Troy Brosnan: +0.581
3. Amaury Pierron: +2.549
4. Danny Hart: +2.805
5. Greg Minnaar: +3.187
Kompletné výsledky

Elite Ženy

1. Myriam Nicole: 4:53.226
2. Tahnee Seagrave: +1.204
3. Marine Cabirou: +1.694
4. Tracey Hannah: +4.121
5. Emilie Siegenthaler: +5.391
Kompletné výsledky

Juniori

1. Kye A’Hern: 4:17.776
2. Antoine Vidal: +1.144
3. Tuhoto-Ariki Pene: +1.294
4. Lucas Cruz: +1.304
5. Thibaut Daprela: +1.889
Kompletné výsledky

Juniorky

1. Vali Höll: 5:01.033
2. Mille Johnset: +12.928
3. Anna Newkirk: +21.230
4. Nastasia Gimenez: +38.316
5. Jordan Scott: +46.863
Kompletné výsledky

Fotogaléria z Majstrovstiev sveta v zjazde 2019 – Mont-Sainte-Anne:

Foto: Red Bull Content Pool / Nathan Hughes

Otestujte sa: Spoznáte podľa fotiek najlepších zjazdárov na svete?
0%

Foto: © Predrag Vuckovic/Red Bull
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Anglický zjazdár Gee Atherton je dvojnásobný majster sveta v zjazde, 7-krát vyhral preteky svetového pohára a v roku 2010 bol celkovým víťazom svetového pohára v zjazde. Na fotke je na pretekoch v Maribore v roku 2008, kde skončil šiesty.

Foto: Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

25-ročný Francúz je už trojnásobným víťazom majstrovstiev sveta v zjazde a tento rok má už na konte tri výhry z pretekov svetového pohára.

Foto: © Geoff Waugh / Red Bull
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Momentálne 50-ročný Američan sa venoval okrem zjazdu na horskom bicykli snowboardingu, lyžovaniu aj motokrosu. V roku 1996 získal na Majstrovstvách sveta v zjazde v Cairns striebornú medailu.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúz Nicolas Vouilloz (43) je zjazdovou legendou a je 7-násobným majstrom sveta v zjazde, pričom vyhral 16 pretekov svetového pohára a 5-krát bol celkovým víťazom svetového pohára v zjazde.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Rodák z Juhoafrickej republiky má síce 37 rokov, no stále konkuruje tým najlepším. Je trojnásobným majstrom sveta a rovnako trojnásobným celkovým víťazom svetového pohára a na pódiu na sveťáku bol až šialených 75-krát.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Steve Smith bohužiaľ už nie je medzi nami, zostane však navždy v našej pamäti. V roku 2013 sa stal celkovým víťazom svetového pohára, pričom štyrikrát vyhral preteky svetového pohára a bol aj majstrom Kanady v zjazde. V roku 2016 zomrel po nehode na motorke.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

27-ročný Angličan patrí jednoznačne medzi tých najlešpích zjazdárov na svete. Má na konte nespočetne veľa pódiových umiestnení na svetových pohároch a v roku 2011 sa zapísal v zjazdovej komunite ako riadny šialenec, keď vyhral majstrovstvá sveta Champery na extrémne blatovej trati s 11-sekundovým náskokom pred Damienom Spagnolom.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Anglický zjazdár Steve Peat vyhral majstrovstvá sveta v zjazde v Canberre v roku 2009. Mimo toho má na konte 17 víťazstiev z pretekov svetového pohára, z čoho vyťažil tri celkové víťazstvá svetového pohára v zjazde. Majtrovstvá Británie v zjazde vyhral dokonca 8-krát.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Trojnásobný majster sveta v zjazde, dvakrát vyhral celkovo svetový pohár v zjazde. V rokoch 2017 a 2018 bol celkovým víťazom svetovej enduro série EWS. 33-ročný Austrálčan Sam Hill ukazuje svoje schopnosti zjazdára aj na enduro tratiach.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

23-ročný Francúz Amaury Pierron vlani vyhral celkové hodnotenie svetového pohára a vyhral troje preteky sveťáku za sebou. Túto sezónu sa mu síce nedarí tak, ako vlani, no vyhral preteky svetového pohára v Les Gets a je priebežne štvrtý v celkovom poradí.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

31-ročný Američan je 5-násobným celkovým víťazom svetového pohára a má na konte 20 výhier zo svetového pohára a 45-krát bol na pódiu. Chýba mu však titul z majstrovstiev sveta.

Spoznáte podľa fotiek najlepších zjazdárov na svete?
Downhill je tvoje druhé meno! Legendy aj súčasných najlepších zjazdárov máš riadne prečítaných!

Dobrý výsledok, ale ešte toho treba trochu doštudovať.

Priemer. Nie je to ani zlé, ale ani dobré. Do finále na pretekoch by ste sa však nedostali.

Máte veľké medzery. S takýmto výkonom sa radšej nechváľte a zapnite Wikipediu.

Veď vy ani neviete, čo je to zjazd. Radšej si choďte kúpiť karbónovú objímku na sedlovku na váš 6,3-kilový cestný bicykel.

Vaše komentáre