Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Horské

Slováci Haring aj Števková vyhrali na pretekoch C1 v Rumunsku

Martin Sarvaš

Ďalší triumf v pretekoch kategórie UCI C1 si v sobotu, 17. augusta pripísal na svoje konto Martin Haring (Dukla Banská Bystrica). V rumunskej Herneacova nechal za sebou Maďara Zsombora Palumbyho a Izraelčana Guy Sesslera.

Prvenstvo v rovnakej kategórii pretekov, akurát na trati v Grazi, získala aj Janka Keseg Števková (Outsiterz), keď porazila domácu pretekárku Nadju Heigl a Talianku Francescu Saccu. Obaja si do rankingu pripisujú po 60 bodov UCI.

Vidina zisku bodov v druhom olympijskom roku pritiahla do Rumunska na preteky C1 v horskej cyklistike vyrovnanú konkurenciu. Na štarte sa predstavili jazdci z ôsmych krajín. Prvenstvo vybojoval Duklák Martin Haring. Ondrej Glajza aj Kristián Podoba finišovali na nebodujúcich miestach.

Prečítajte si tiež

„Prvé kolá jazdila pohromade dosť veľká skupina ľudí. Potrieštilo sa to až neskôr, to sme ostali vpredu traja – Maďar Palumby a Ukrajinec Kozlovsky. Ten nás zhruba v polovici pretekov opustil a s Palumbym sme jazdili sami. Urobil viac chýb ako ja, raz mu to šmyklo, to som ho už nečakal a išiel si svoje. Ku koncu som už mal kŕče, lebo cez týždeň som nenatrénoval veľa. No možno práve to mi pomohlo v závere pridať a náskok si udržať,“ priblížil priebeh Martin Haring.

Partia horských cyklistov bojujúca v Grazi zároveň otestovala trať budúcoročných ME. Spomedzi juniorov si dobre viedol aj náš Jakub Jenčuš (PROefekt Košice), ktorý preťal cieľovú pásku na 9. mieste medzi 52 štartujúcimi.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia