Prvú náročnú horskú etapu na Tour de France vyhral Teuns, žltý dres si oblečie Ciccone

Peter Sagan prišiel do cieľa 6. etapy s 20-minútovým odstupom. Bodovaciu súťaž vedie s 46-bodovým náskokom pred Matthewsom.

Záverečný kilometer 6. etapy Tour de France 2019:

Belgický cyklista Dylan Teuns vyhral 6. etapu Tour de France 2019. Jazdec tímu Bahrajn Merida zvládol ťažkú horskú etapu z Mulhouse do Planche des Belles Filles v čase 4:29:03 h.

Na druhom mieste skončil Giulio Ciccone z tímu Trek-Segafredo s odstupom 11 sekúnd, ktorý išiel za Teunsom až takmer do cieľa, no v poslednom strmom stúpaní mu došli sily. Ciccone sa po šiestej etape obliekol do žltého dresu pre lídra celkového poradia, keďže Alaphillippa predbehol o 6 sekúnd.

Peter Sagan prišiel do cieľa s viac ako 20-minútovou stratou na 128. mieste a zostal na čele bodovacej súťaže s náskokom 46 bodov na Michaela Matthewsa. Saganov nemecký tímový kolega z Bora-Hansgrohe Emanuel Buchmann skončil na 8. mieste.

„Dnes to bola prvá horská etapa na Tour. Bola dosť ťažká, ale ubiehalo to rýchlejšie ako som očakával. Som rád, že som to v poriadku dokončil a mohol si na pódiu opäť prevziať zelený dres,“ vyjadril sa Peter Sagan.