Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Ak je pravda, že Valverde schudol 5kg, mal by vyhrať Tour de France 2019

Myslí si to Američan Greg LeMond, ktorý je trojnásobným víťazom Tour de France.
Martin Sarvaš

Trojnásobný víťaz Tour de France Greg LeMond z rokov 1986, 1989 a 1990 sa vyjadril pre belgický portál Sporza, že si myslí, že tohtoročnú Tour by mal vyhrať Alejandro Valverde z tímu Movistar v prípade, ak sú pravdivé tvrdenia, že schudol 5 kg.

Španielsky cyklista Valverde má 39 rokov, výšku 178 cm a podľa Wikipedie váhu 61 kg. Je majstrom sveta v cestnej cyklistike z roku 2018, kedy mu odovzdal dúhový dres Peter Sagan.

Kto podľa vás vyhrá Tour de France 2019?

Zobraziť výsledky hlasovania

Loading ... Loading ...

Počas komentovania úvodnej etapy Tour sa vyjadril Greg LeMond, že jeho favoritom je španielsky jazdec a teória pomeru váhy a výkonu vraj dáva Valverdemu matematicky vysokú pravdepodobnosť na výhru.

„Opakovane som sa dopočul, že Valverde schudol päť kíl a ak je to skutočne pravda a je v rovnakej kondícií ako v minulosti, matematicky by mal vyhrať Tour,“ povedal LeMond.

Prečítajte si tiež

„Matematicky by mal vyhrať preto, lebo 5 kg dokáže ušetriť pri šliapaní v kopcoch až 6 minút času. Päť kilogramov je na schudnutie veľa, ale zvyčajne sa to neskôr vyplatí.“

Mimo vyjadrenia o víťazstve Valverdeho si LeMond myslí, že pre absenciu štvornásobného víťaza Tour Chrisa Froomea, je celkový víťaz Tour neistý a možnosti sú otvorené pre mnohých iných pretekárov.

„Musím však spomenúť Gerainta Thomasa. Nepretekajú až toľko, takže je ťažké odhadnúť, v akej sú forme a na čo majú, ale som presvedčený, že má výbornú formu. Ale nikdy neviete. V Ineose je tiež Egan Bernal, ale je mladý,“ vyjadril sa LeMond.

Sledujte Tour de France 2019 s nami online.

Podarí sa podľa vás Petrovi Saganovi získať siedmy zelený dres?

Loading ... Loading ...

Prečítajte si tiež

Medzi potenciálnych víťazov celkového hodnotenia zaradil LeMond ďalších štyroch pretekárov – Thibaut Pinot, Romain Bardet, Rigoberto Uran, Nairo Quintana.

„Budú to veľmi otvorené preteky. Nepáčilo by sa mi pretekať na tejto Tour v dobe, keď som ešte pretekal. Mal som rád časovky, 50 km dlhé časovky. Tento ročník favorizuje vrchárov omnoho viac ako univerzálnych jazdcov,“ dodal LeMond.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia