Bora skončila v tímovej časovke dvanásta, vyhral tím Jumbo s veľkým náskokom pred Ineosom

Sagan zostáva oblečený v zelenom drese, rovnako ako Mike Teunissen, ktorý si udržal žltý dres pre lídra celkového hodnotenia.

Tour de France pokračovala druhou etapou, ktorá bola časovkou tímov. Najrýchlejším tímom bol Jumbo Visma, v ktorom je aj víťaz 1. etapy Mike Teunissen.

Holanďan si tak udrží žltý dres aj v tretej etape. Tím Jumbo Visma zvíťazil s veľkým prehľadom a 20-sekundovým náskokom pred Ineosom s minuloročným víťazom Geraintom Thomasom.

Bora Hansgrohe s Petrom Saganom stratila na Jumbo Visma 46 sekúnd a obsadila 12. miesto. Sagan je v celkovom hodnotení na 48. mieste s 50-sekundovou stratou na Teunissena.

Po tímovej časovke sa poradie v bodovacej súťaži nemenilo a Sagan bude mať zelený dres aj v tretej etape. V súťaži šprintérov má Sagan rovnaký počet bodov ako Mike Teunissen – 50.

Zostrih z 2. etapy  Tour de France 2019:

„Už v sobotu sa mi vďaka víťazstvu v 1. etape na Tour splnil veľký sen. Po dnešnom triumfe môžem spokojne konštatovať, že sen pokračuje. Všetci chalani dali do toho maximum. Na trati sme doslova leteli. Mali sme obrovskú motiváciu. Na prvom medzičase sme počuli, že máme na čele desaťsekundový náskok a dokázali sme ešte vystupňovať tempo. Víťazstvo v tímovej časovke má pre Jumbo Visma osobitnú príchuť,“ povedal nečakaný líder Tour de France 2019 Mike Teunissen.

Zajtra nasleduje tretia etapa, ktorá je s 215 km druhou najdlhšou etapou Tour 2019. Profil je zvlnený a o dobré umiestnenie by mohol bojovať aj Peter Sagan, ktorý bude môcť zbierať body aj na jednej šprintérskej prémii.