Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Iba 19-ročný mladík díloval pervitín z bicykla

Pri sebe mal čistý metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť minimálne 110 dávok drogy. Hrozí mu väzenie na tri až desať rokov
Martin Sarvaš

Ilustračná foto.

Kriminálna polícia v pondelok 24. júna zadržala mladého 19-ročného muža, ktorého podozrievala z drogovej trestnej činnosti.

Muž sa presúval na bicykli v obci Vinohrady nad Váhom (okres Galanta) a počas kontroly dobrovoľne policajtom vydal deväť igelitových vrecúšok s ružovou kryštalickou látkou, ku ktorým sa priznal, že ide o pervitín.

Kriminalisticko-expertízny ústav podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej látku vyhodnotil ako čistý metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť minimálne 110 dávok drogy.

Vyšetrovateľ galantskej kriminálnej polície muža zadržal a na základe získaných dôkazov obvinil 19-ročného Vinohradčana z drogovej trestnej činnosti, za prechovávanie aj predaj drog.

„Vyšetrovateľ spracoval zároveň podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov,“ povedala Linkešová.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Náš Facebook