Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!

Za týždeň zomrelo na cestách 14 ľudí vrátane cyklistu. Polícia sprísni kontroly a zvýši pokuty

Stojí skutočne ušetrenie niekoľkých sekúnd vášho času za život človeka?
Martin Sarvaš

Minulý týždeň zomrelo pri nehodách na cestách 14 ľudí, z toho desiati za dva dni – v piatok a v sobotu. Siedmi prišli o život pri piatkových nehodách. Zo 14 prišlo o život osem ľudí v autách, traja na motorke, jeden cyklista a dvaja chodci, informuje portál Aktuality.

Arogancia mnohých slovenských šoférov často nepozná hranice a cestní cyklisti sa denne stretávajú so životu nebezpečnými situáciami.

Vodiči si často myslia, že cesty patria iba im a cyklisti na ne nepatria. Popri cyklistoch jazdia nebezpečne blízko a často sa stáva, že ich pri predchádzaní z cesty vytlačia.

A čo tým šofér dosiahne? Ušetrí tak 10 sekúnd, o ktoré by prišiel neskôr do svojho cieľa, ak by spomalil a cyklistu predbehol s dostatočným odstupom.

Prečítajte si tiež

Hlavnými príčinami v období od 17. do 23. júna nehôd boli alkohol, nedodržiavanie povolenej rýchlosti, nesprávny spôsob jazdy, nesprávne predchádzanie či odbočovanie.

„Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár,“ povedal včera na tlačovej konferencii viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.

Až do odvolania sa budú policajti vo zvýšenej miere zameriavať na kontrolu rýchlosti a jazdy pod vplyvom alkoholu. Pokuty majú byť na hornej hranici sadzby a na cestách bude maximálny možný počet policajtov.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre