Cestné

Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž na Okolo Švajčiarska. O pár dní bude v Trnave bojovať o titul majstra Slovenska

Celkovým víťazom sa stal Kolumbijčan Egan Bernal z tímu Ineos. Saganov tímový kolegega Patrick Konrad skončil tretí.

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral na pretekoch Okolo Švajčiarska čierny dres pre víťaza bodovacej súťaže a s 37 bodmi sa umiestnil na prvom mieste pred Vivianim (32) a Dennisom (26). V celkovom poradí skončil na 76. mieste (+55:25 min).

Na uplynulých pretekoch Okolo Švajčiarska si Sagan pripísal jedno etapové víťazstvo, dve druhé miesta a raz skončil tretí.

Celkovým víťazom sa stal Kolumbijčan Egan Bernal z tímu Ineos. Druhé miesto obsadil so stratou 19 sekúnd Austrálčan Rohan Dennis (Bahrain-Merida) a tretí skončil Rakúšan Patrick Konrad zo Saganovho tímu Bora-Hansgrohe. V celkovom hodnotení sa dobre umiestil český jazdec tímu Astana Jan Hirt, ktorý skončil na piatom mieste.