Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Doplnky

Test: Ruksak ION Transom 16

Ion Transom je ruksak s užitočnými prvkami, výborne organizovanými priestormi a výbornou ventiláciou.
Hodnotenie: 3/5
169,95
Biker

Verdikt: Dobre navrhnutý a kvalitne spracovaný ruksak pre nespotený a dobre odvetraný chrbát, no nie je z tých najľahších.

Plusy: Dobrý systém ventilácie, mnoho užitočne organizovaných priehradok, je stabilný a bezpečne za jazdy drží na mieste.

Mínusy: Váha navyše a tuhosť v porovnaní s inými ruksakmi. Nešikovné prepínanie medzi módmi.

Kúpte ak: Ak chcete dobre odvetraný ruksak pre horskú cyklistiku.

Zo zástupu ďalších produktov však vystupuje vďaka systému Air_Condition, vďaka ktorému môžete prepínať medzi módmi pre výstup a zjazd.

Plastové klzáky na brušnom popruhu dovoľujú odtlačiť ruksak od chrbta a udržia ho odsadený, aby sa mohlo teplo a vlhkosť na chrbte efektívne odparovať. Pred začiatkom akčnej jazdy, respektíve zjazdu stačí uvoľniť pracky, ruksak zase zapadne na svoje miesto a tesne obopne váš chrbát.

V praxi tento systém naozaj plní sľúbenú úlohu a môj spodný chrbát zostával suchý, ale veľký a tvrdý pás a platformy na lopatkách sa stále nalepujú a prehrievajú.

Prepínanie medzi módmi mi prišlo trochu zložité počas jazdy. 16 litrový objem ruksaku je dostatočný na celodenné výlety, kedy potrebujete byť pripravený na zmeny počasia aj technické problémy. Obzvlášť na pre náradie je tu výborný vyberateľný rukávec.

O dostatočnú hydratáciu sa postará miesto, ktoré pojme až trojlitrový mech na vodu. Napriek poriadnej váhe ruksaku 1560g je pohodlný a drží na svojom mieste aj pri dynamickej jazde. Popruhy ponúkajú široké možnosti nastavenia pre každú postavu.

Hoci samotná látka ruksaku je dosť odolná a voduodpudivá, ION k nemu priladá aj nepremokavý obal do dažďa.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia