Cestné

V záverečnom špurte do vrchu bol rýchlejší Elia Viviani.

Peter Sagan skončil druhý v piatej etape pretekov Okolo Švajčiarska. V záverečnom šprinte do kopca ho porazil Talian Elia Viviani z tímu Deceuninck-QuickStep.

Sagan si druhým miestom zaistil žltý dres pre lídra celkového hodnotenia aj v ďalšej etape, takže dokopy ho bude mať už tri dni. Nasledujúce etapy Okolo Švajčiarska sú však horské, takže slovenského cyklistu už neuvidíme bojovať o výhru. V bodovacej súťaži je tiež stále na čele.

„Dnes to bola posledná etapa Okolo Švajčiarska so záverom pre šprintérov a samozrejme, že by sa nám páčilo, keby sme vyhrali. Opäť by som však rád poďakoval všetkým tímovým kolegom za podporu a výkony, ktoré podali a kontrolovali preteky, chránili ma a vytvorili mi pozíciu na šprint.“

V poslednej zákrute som bol hneď za Vivianim, ale podarilo sa mu udržať náskok až do cieľa. Myslím si, že môžem byť spokojný s tým, čo som zatiaľ dokázal na Okolo Švajčiarska a tiež s výkonmi celého tímu,“ vyjadril sa Peter Sagan pre tímový web Bora-Hansgroghe.