V záverečnom šprinte bol najrýchlejší Elia Viviani, druhý skončil Michael Matthews. Počas etapy nepríjemne spadol minuloročný víťaz Tour de France a silný adept aj v nadchádzaúcom ročníku Tour Geraint Thomas, ktorého previezli do nemocnice.

Peter Sagan skončil tretí v štvrtej etape pretekov Okolo Švajčiarska. V závere sa rozhodovalo v šprinte, v ktorom bol najrýchlejší víťaz Elia Viviani z tímu Deceuninck-QuickStep a za ním skončil Michael Matthews z Team Sunweb.

Vďaka tretiemu miestu si Sagan udržal pozíciu lídra v celkovom hodnotení aj v bodovacej súťaži.

Z pretekov odstúpil po nepríjemnom páde pretekár tímu Team INEOS‏ Geraint Thomas, ktorý bol silným adeptom na výhru celkového hodnotenia, no najmä s ním jeho tím počítal na Tour de France, kde by mal obhajovať víťazstvo z minulého roka, keďže Chris Froome predčasne ukončil sezónu po páde s početnými vážnymi zraneniami.

Gerainta Thomasa odviezli po páde rovno do nemocnice

Piata etapa Okolo Švajčiarska je kopcovitá, no Peter Sagan by mohol opäť zabojovať o umiestnenie na popredných miestach.

Piatu etapu v stredu 19. júna sledujte naživo na Dvojke alebo online od 16.00 hod.