Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Už viac než 2200 bajkerov si zmeralo sily na Škoda Bike Open Tour 2019. Pridajte sa k nim

Cyklistické podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je vo svojej druhej polovici a pomaly sa blíži do finále.
Biker

Ilustračný záber – štart. Zdroj: ŠKODA AUTO

Tohtoročná séria pretekov už má za sebou tri úspešné kolá, v ktorých si profesionálni i hobby bajkeri zmerali sily vo Svätom Juri, Hronseku (okr. Banská Bystrica) a v Levočskej Doline. Celkovo ich na štart nastúpilo viac než 2 200.

Odradiť sa nenechali ani zväčša nepriaznivým počasím, pričom na posledný ŠKODA maratón v Levočských vrchoch dorazilo na štart až 652 bajkerov. Najbližšie preteky série štartujú už čoskoro, a to 15. júna v Rajeckých Tepliciach.

Aprílový štart úspešného ročníka pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 si nenechalo ujsť viac než 800 pretekárov, ktorí spolu odbicyklovali 30 236 kilometrov. Máj hostil dva ďalšie preteky, a to v Hronseku, kde aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia na štart dorazilo 773 pretekárov z piatich rôznych krajín a v Levočských vrchoch, kde si v piatich kategóriách zmeralo sily až 652 bajkerov, čo je o polovicu viac než minulý rok.

Najmladší účastník tohtoročnej série pretekov mal pritom iba 8 rokov, najstarší 68 rokov, čo ukazuje, že tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých bajkerov.

Ilustračný záber – štart kategórie ŠKODA Family. Zdroj: ŠKODA AUTO
Nový stupeň zeleného prístupu

Jedným z najväčších potešení pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je práve pohyb v nádhernej prírode. Aby to tak bolo aj v ďalších rokoch, organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Jednorazový plastový riad preto nahradili misky z kompostovateľného materiálu a napríklad v Levoči si kovové príbory požičali z okolitých škôl.

Práve v Levočských vrchoch sa pritom podarilo vytvoriť podmienky, ktoré prispeli k doposiaľ najzelenšiemu priebehu podujatia. Všetky nápoje na mieste sa čapovali do kompostovateľných pohárov. Ceny, suveníry, cyklotyčinky či zákusky boli balené do ušitých alebo papierových vrecúšok, čím sa eliminoval potenciálny odpad už pri jeho vzniku. Aj ceny v tombole sa odovzdávali vo forme zážitkových poukazov, takže tieto preteky skončili so 100% znížením plastového odpadu. Na konci pretekov zostal neseparovateľný odpad iba v 5-litrovom vrecúšku!

Okrem toho bajkeri na všetkých troch ocenili sprchy či cykloumyváreň, ktorú využilo približne 300 z nich. Návštevníci pretekov sa mohli posilniť v stánkoch s občerstvením, podujatie spestril bazár kníh, detský kútik s odpadovým Človeče nehnevaj sa či ekokomixy. Deti sa zároveň vybláznili vo fun zóne, či pri množstve sprievodných akcií.

Ďalšie preteky v Rajeckých Tepliciach

Ďalším podujatím v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 bude ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice, ktorý sa uskutoční už 15. júna na Kúpalisku Laura Rajecké Teplice, takže okrem bicyklovania sa budú môcť pretekári aj návštevníci okúpať.

Preteky budú súčasne 1. ročníkom majstrovstiev Slovenska vysokých škôl. Na amatérskych i profi pretekárov tu bude čakať aj obľúbená kategória ŠKODA Family či kategória pre elektrobicykle.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke www.welovecycling.com/sk/sbot

Ilustračný záber – preteky v plnom prúde. Zdroj: ŠKODA AUTO
Zdroj: ŠKODA AUTO
Zdroj: ŠKODA AUTO
Zdroj: ŠKODA AUTO

Vaše komentáre