Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Na bicykli (nielen) hlavným mestom

Biker

Pozreli sme sa na to, ako si užiť bicykel aj priamo v hlavnom meste či v jeho bezprostrednej blízkosti. Zoznam zaujímavých miest by bol pomerne široký, preto ponúkame aspoň niektoré zaujímavé body na najbližšie víkendy.

Popri rieke Morava

Azda niet nikoho, kto žije v hlavnom meste a nezavítal by do Devína. Ak máte bicykel, potom by ste túto časť nemali už vôbec obísť. Pozdĺž rieky Morava vedie cyklotrasa s asfaltovým charakterom, z Devína sa tak dostanete na Záhorie. Okrem toho, že sa nadýchate čerstvého vzduchu, po ceste sa naskytne hneď niekoľko príležitostí na krátke zastávky.

Najprv si pozrite hrad Devín, odkiaľ si vychutnáte úchvatné scenérie. Potom môžete pokračovať k  Cyklomostu Slobody, známeho aj ako Most Chucka Norrisa, ktorý spája slovenský a rakúsky breh. Táto trasa je ideálna na celodenný výlet, počas ktorého sa rozhodne nebudete nudiť, a to ani v prípade, že si trasu zopakujete niekoľkokrát.

V atmosfére vidieku

V meste, no s pocitom vidieka? Žiadny problém ani v našom hlavnom meste. Stačí zamieriť do okrajových častí. Na bicykli sa rozhodne oplatí vidieť Záhorskú Bystricu obklopenú nákazlivým pokojom prírody. Ak ste len „víkendoví“ cyklisti, potom oceníte spoznávanie najrôznejších zákutí tejto mestskej časti.

Malebné uličky s tradičnými niekoľkogeneračnými domami, krátke posedenie s priateľmi na malom námestí neďaleko miestneho kostola alebo jednoducho bádanie v nových štvrtiach. Záhorská Bystrica ponúka príjemnú atmosféru dvoch častí – tej staršej, pôvodnej a na druhej strane novovybudovanej, modernej. Oddych v meste môže vyzerať aj takto.

Tip: Do Záhorskej Bystrice sa dostanete jednoducho. Z centra mesta priamou autobusovou linkou alebo, ak si chcete predĺžiť jazdu na bicykli, začnite už pri Patrónke. Popri Vojenskej nemocnici sa cez Kačín dostanete po cyklotrasách nielen do Záhorskej Bystrice, ale aj do neďalekej Marianky, známeho pútnického bodu.

Na kolesách za zážitkom

Spojiť šport so zážitkom či dokonca vzdelávaním je priam dokonalý program na voľné dni. A ešte viac, ak sa vydáte na výlet aj so svojimi ratolesťami. Hovoríte takémuto plánu rozhodne áno? Potom by vo vašom zozname nemalo chýbať Múzeum moderného umenia Danubiana v blízkosti Čunova, ktoré otvorili v roku 2000. Zaujímavé je svojou lokalitou, leží na polostrove, okolo ktorého vedie cyklotrasa z Bratislavy do Gabčíkova. Miesto, ktoré dýcha skutočne príjemnou atmosférou a kde príroda dokonale splýva s umením.

Tip: Danubiana nie je len múzeum. Vychutnať si môžete aj okolitý park s rôznymi sochami, kaviareň či Art shop. Počas cesty sa môžete zastaviť tiež pri Rusovskom jazere.

Na skok k susedom

Aj kúsok za hranicami si užijete skvelý oddych či dokonca dovolenku. Ešte ste nezavítali do rakúskeho Neusiedl am See? Vyhľadávané jazero je po Balatone jediné stepné jazero v Európe. Turistom ponúka skutočný oddych a príjemné spestrenie voľných chvíľ za hranicami Slovenska. Celková dĺžka trasy okolo jazera je 125 km, čo je trasa pre skutočne skúsených cyklistov.

Miesto je vhodné tiež pre rodinky s deťmi, výbornú atmosféru okolia jazera si vychutnáte aj pešo. Neusiedl am See je vďaka svojej blízkosti vhodné miesto aj v prípade, ak hľadáte rýchly a nenáročný oddych. A v prípade, že zatúžite po dlhšom pobyte pri jazere, ponúka okolie množstvo ubytovacích zariadení, či už penziónov, alebo kempov.

Prečo by u vás nemal chýbať bicykel?

Bicyklovanie zlepšuje cirkuláciu krvi v tele a zlepšuje srdcovocievny systém. Okrem toho sa vám pravidelným bicyklovaním zvýši kapacita pľúc a zlepší kondička. Oproti behu je šetrnejšie na kĺby, pretože väčšinu váhy tela prenášajú pedále, sedadlo a riadidlá.

Prečítajte si tiež

Zabezpečte si pitný režim

Pitný režim si jednoducho doplníte pri akomkoľvek bufete. Určite by ste stále mali mať pri sebe zásoby pre prípad núdze. A nemusí to byť nevyhnutne len čistá voda. Skúste napríklad Zlatý Bažant Radler úplne bez alkoholu, s ktorým rýchlo zaženiete akýkoľvek náznak nedostatku tekutín či energie.

Cestu za dobrodružstvami vám môže spríjemniť aj jarná novinka v ponuke Zlatý Bažant Radler 0,0 % Tmavá Višňa. Je uvarený zo štyroch jačmenných sladov – svetlého plzenského, karamelového, bavorského a farebného sladu, vďaka čomu si zachováva sýtu farbu a jemnú horkosť typickú pre tmavé pivá.

Jemne kyselkavá višňová šťava vytvára s tmavým pivom lahodnú a osviežujúcu kombináciu. Obsahuje 6 g prírodných cukrov na 100 ml, čo je menej ako obsah cukru vo väčšine tradičných nealkoholických sýtených nápojov.

Vaše komentáre

Náš Facebook