Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Obuv

Test: Topánky Five Ten Impact Pro

Ultimátne platformové topánky v modernizovanom, ľahšom vydaní.
Hodnotenie: 4.5/5
149
Biker

Známa gumená zmes Five Ten “Stealth S1” drží na pinoch pedálov ako prilepená.

Verdikt: Všetko čo ľudia zbožňovali v pôvodnom modeli Impact, no v ľahšom balení a s ešte väčšou priľnavosťou.

Plusy: “Multi-dotty” podrážka má neuveriteľnú priľnavosť a lepšie si rozumie s pedálmi. Štíhlejšie a ľahšie ako staré modely Impact

Mínusy: Na nohe by mohli sedieť aj lepšie.

Kúpte ak: Chcete moderné platformové topánky, no naozaj náročného terénu.

Hoci niektorí sa posledné roky priblížili, ešte nikto sa nevyrovnal najlepkavejšej podrážke Five Ten “Stealth S1”. Najväčšou kritikou staršieho modelu boli až komické vonkajšie rozmery, váha a pochybné dizajnové prvky.

Nasledovník s prívlastkom VXi mal zase obrovské problémy s výdržou a často sa odlepujúce podrážky. Vyzerá to, že do tretice sa to už podarilo v aktuálnej verzii Impact Pro. Medzičasom firmu 5.10 kúpil gigant Adidas.

Vystužená ochranná špička a oderu odolný zvršok sa postarajú o to, aby vaše nohy zostali v bezpečí. Podrážka ponúka nohám oporu, no nie je tak tuhá, aby ste stratili cit medzi nohami a pedálmi.

Výplne sú omnoho tenšie ako bývali, takže topánky už nevyzerajú ako korekčná obuv pre nerovnako dlhé nohy. Ďalšou výhodou je, že netrvá dva dni kým vyschnú po daždivej jazde alebo po tom čo podceníte dĺžku a hĺbku prechádzanej kaluže. Váha testovaných kusov vo veľkosti EU43 je relatívne normálnych 1100g.

Hoci vypchávky je na stenách topánky dosť na to, aby tesne obomkla nohu, keďže je stále ochranne a pohodlne mäkké, v kombinácii s pevne prilepenou podrážkou sa stáva, že sa mi päta v topánke posúva zo strany na stranu. P

ridanie suchého zipsu, Boa uťahovania alebo iného systému, ktorý by topánku utiahol tesnejšie k nohe by boli vítaným zlepšením.

Detaily

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia