Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

V Česku vznikla úplne nová značka bicyklov Qayron

Uvádzaciu kolekciu tvorí 22 modelov horských bicyklov a 6 elektrobicyklov. Predávať sa budú cez internetový e-shop a v predajni Qayron Store v Hradci Králové.
Martin Sarvaš

České Jastrabie hory sú  domovom novej českej značky horských bicyklov Qayron. Jej výrobcom je firma BP Lumen, ktorá stojí mimo iného aj za úspešnou značkou bicyklov a elektrobicyklov Apache Bicycles.

Qayron bol oficiálne prvýkrát predstavený na veľtrhu For Bikes. Výroba a predaj bicyklov sa začne v priebehu apríla 2019.

Značka Qayron nie je žiadnym prázdnym marketingovým ťahom, ale plnokrvným projektom ľudí, pre ktoré sú horské bicykle nielen náplňou pracovného života, ale predovšetkým srdcovou záležitosťou a vášňou. Ľudí, ktorí vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s horskými bicyklami vedia, ako má poriadny bike vyzerať.

„V posledných rokoch sme našu pozornosť zamerali predovšetkým na rozvoj značky Apache, ktorá patrí medzi lídrov slovenského trhu s elektrobicyklami. Vďaka tomu sme mohli rozbehnúť vlastnú výrobu bicyklov, získali sme cenné skúsenosti a kontakty na dodávateľa. Srdcom i dušou sme ale bikeri a okolo seba máme veľa kamarátov, ktorí žijú bicyklami. Preto sme postupnými krokmi dospeli až k založeniu novej značky Qayron. Tou chceme robiť radosť sebe a predovšetkým ďalším bikerom, ktorí sa budú chcieť pridať do našej Qayron rodiny,“ hovorí Lukáš Bárta, zakladateľ a šéf značky.

Qayron stavia svoju filozofiu na tom, že chce zákazníkom ponúkať celkovo vyvážené bicykle bez kompromisov, ktoré budú už z výroby plne zodpovedať predajnej cene. Práve to je dôvod, prečo je mottom značky „Nerieš a choď.“

„Mnoho výrobcov vytvára bicykle s rôznymi kompromisnými riešeniami, ktoré zohľadňujú finálnu cenu: tu low-end vidlica, tam nedostatočné brzdy. Pokiaľ si človek kúpi bicykel, ktorý bude niekde ochudobnený, nebude z neho mať dlhodobo radosť, alebo musí niektoré diely vymeniť. A to nepovažujeme za šťastné riešenie, pretože to zvyšuje pôvodne lákavú cenu bicykla a tiež často dochádza k zbytočnému odpadu,“ hovorí Michal Teichman, ďalší zo zakladateľov a hlavný konštruktér značky Qayron.

Kolekciu tvorí v úvodnej sezóne 22 modelov horských bicyklov a 6 elektrobicyklov.

Je postavená na širokej ponuke celoodpružených bicyklov so zdvihmi od 120 do 160 mm, ktorú dopĺňajú pevné biky pre cross country i trail. K dispozícii sú modely na 29 „i 27,5“ kolesách a nechýba im nič, čo by moderný horský bicykel mal mať.

Elektrobicykle s motormi Shimano sú určené primárne pre trailový e-biking a vyberať možno z ponuky troch celoodpružených a troch pevných modelov.

„Bicykle sú osadené kvalitnými komponentami Shimano a vidlicami Suntour, kolesami DT Swiss s obutím Schwalbe alebo sedlami a gripy Ergon. Všetky modely majú geometrie zodpovedajúce aktuálnym trendom, pevné boost osky alebo vnútorné vedenie bowdenov a hadičiek, „hovorí Jindřich Antušek, ktorý tiež stojí pri zrode novej značky a je jej produktovým manažérom.

„Pri vybraných modeloch sú navyše hladké zvary na hlavovej a sedlovej trubke. Keď sme vyberali farby rámov, snažili sme sa o pestrú a nevšednú kolekciu a vyhýbali sme sa zámerne čiernej farbe, ktorej je všade dosť,“ dodáva Teichman.

Qayron je značka, ktorú tvoria bikeri pre bikerov, a preto sa tento rok ponesie v duchu maximálneho kontaktu s tými, koho chce osloviť.

„Mobilné test centrum bude k dispozícii takmer každý víkend na rôznych pretekoch, v trailcentrech a bikeparcích. Z konkrétnych akcií môžeme menovať Velo Test Festy v Monínci a v Jedovnice, festivaly v Kopřivná a zo slovenského v Kálnici alebo všetky preteky českej Enduro série. Vďaka tomu budú mať šancu vyskúšať si naše bicykle cyklisti zo všetkých kútov Čiech a tiež na Slovnsku, ktoré tiež vnímame ako domáci trh, “ hovorí štvrtý zo zakladateľov Štěpán Pleskač, marketingový manažér značky.

„Hlavným test centrom bude obľúbený trailový rezort Trutnov Trails, ktorý je pre Qayron druhým domovom, a ktorého sme hlavným partnerom a podporovateľom. Na spoluprácu sme sa tiež dohovorili s Českou Mountainbikovou asociáciou, ktorá v spolupráci s Ministerstvom pre miestny rozvoj realizuje projekt mtbczech.cz,“ dodáva Pleskač.

Značka je tiež hlavným partnerom Českej enduro série. Doma aj v zahraničí bude značku reprezentovať pretekársky tím Qayron TopRide, ktorý je postavený okolo jedného z najlepších enduro jazdcov v Česku a víťaza stredoeurópskeho pohára Přemka Tejchman. Spolu s ním budú bicykle s „kvéčkom“ na hlave sedlať Věra Mikušová a mladý talent Zdeněk Fiedler. Ambasádorom značky je aj niekoľkonásobný majster sveta v bike triale a propagátor e-Mountainbikingu Petr Kraus.

Bicykle Qayron sa nebudú ponúkať v klasickej maloobchodnej sieti, ale zákazníci si ich môžu kúpiť priamo pri zdroji. Primárnym predajným kanálom bude web qayron.com a od júna tiež prvá značková predajňa TopRide / Qayron Store v Hradci Králové.

„Chceme našim zákazníkom ponúknuť maximálnu hodnotu, a preto sme sa rozhodli eliminovať všetky medzičlánky v predajnom reťazci, ktoré by navyšovali finálnu cenu bicykla. Zároveň s nimi chceme byť v čo najužšom kontakte a mať istotu, že od nás dostanú bicykle v plnej kvalite a pripravené k okamžitej jazde za zážitkami,“ vysvetľuje Lukáš Bárta.

Fotogaléria z predstavenie značky Qayron na For Bikes

Vaše komentáre

Náš Facebook