Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Okuliare

Test: Okuliare 100% Speedcraft Air

Signature okuliare Petra Sagana.
Hodnotenie: 3.5/5
349,90
Biker

Verdikt: Speedcraft Air majú unikátny vzhľad a inovatívne prvky, zaplatíte za to však adekvátnou sumou.

Plusy: Výborná šošovka, uľahčenie dýchania, pevné nasadenie

Mínusy: Drahé, najvhodnejšie asi pre použitie v súťažiach.

Kúpte ak: Chcete na pretekoch o jednu pomôcku navyše.

Pevný rám z nerozbitného Grilamidu má odvetrané, flexibilné postrannice, ktoré bezpečne a pohodlne udržia Spedcraft na hlave. Sekcie hranatého rámu sú široké, no s nízkou hĺbkou. Predná časť rámu je tuhá a poskytuje pevnú oporu pre nosnú časť udržiavajúcu šošovku. Gumený vankúšik sa nachádza v strede nosa a odsadzuje okuliare od obočia.

V dodanej taštičke nájdete náhradné číre šošovky, magnetický aplikátor a súpravu 20 nosných pásikov s 10 individuálnymi utierkami. Dodatočné pásiky sa dajú kúpiť v rovnakom počte za 15 eur.

Ako nosiť 100% Speedcraft Air

Vyčistite obe strany svojho nosa utierkou a nechajte uschnúť. Potom naneste aplikátor s jeho pomocou nalepte pásik na každú stranu nosa. Ich perforovaná lepiaca strana je transparentná s tmavou metalickou bodkou v strede.

Na okuliaroch v mieste koreňa vášho nosa nájdete otočné koliesko, ktorým roztiahnete ramená nosnej časti. Po nasadení okuliarov sa nalepené pásiky pritiahnu k magnetom týchto nosných ramenách a roztiahnu vaše dýchacie cesty. Kolieskom uprostred okuliarov si už len nastavíte mieru, ktorá vám vyhovuje.

Okuliare nos držia prekvapivo pevne, uľahčenie dýchania je markantné a pri skladaní okuliarov z tváre potrebujú neobvykle silné zatiahnutie. Výhoda je, že samé z nosa pravdepodobne nikdy nespadnú. Na jazdách bez pásikov si však kvapky potu našli cestu na šošovky.

Ak však nastavíte ramená do neutrálnej polohy (tak ako by váš nos bol normálne), dokážu obmedzovať prirodzené rozširovanie nosných dierok pri dýchaní.

Verdikt

Zvýšenie výkonu týmto systémom je subjektívne a bez laboratórnej techniky ťažko kvantifikovateľné. Vo chvíľach, kedy sa zo seba snažíte dostať všetko, je neobmedzené dýchanie niečo ako preplňovanie turbodúchadlom pre váš osobný motor a znižuje námahu, ktorú pľúca musia vykonať, aby vzduch nasali.

Pri váhe 37g a cene o približne 120 eur viac ako štandardné Speedcraft okuliare, musíte byť naozaj odhodlaný pretekár hľadajúci každú možnú konkurenčnú výhodu.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia