Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Trek predstavil nové helmy, ktoré vraj chránia pred otrasom mozgu 99-krát zo 100

Nové helmy Bontrager využívajú technológiu WaveCel, o ktorej Trek hovorí, že je najväčšou zmenou v ochrannom systéme heliem za posledných 30 rokov.
Martin Sarvaš

„V živote môžete mať mnoho bicyklov, ale mozog máte iba jeden,“ hovorí Trek v spojení so svojimi novými helmami s technológiou WaveCel, ktorá je vraj najrevolučnejšou za posledných 30 rokov a je 48-krát efektívnejšia ako majú štandardné helmy.

Nové helmy WaveCel využívajú špeciálnu vložku, ktorá má zásadným spôsobom zredukovať vplyv nárazu pri páde na mozog. A to dokonca až do takej miery, že podľa vyjadrení výrobcu predídete páde otrasu mozgu 99-krát zo 100.

Nová vložka heliem Bontrager WaveCel funguje pri náraze v troch fázach – ohýbanie, rozpad a posun. Tieto fázy majú dohromady zabezpečiť čo najefektívnejšie rozloženie vplyvu sily nárazu vďaka vložke, ktorej bunková štruktúra sa pri náraze rozpadá a absorbuje energiu skôr, ako sa dostane k hlave.

Takto sa správa bezpečnostná vložka WaveCel pri náraze:

Efektívnejšia ochrana ako MIPS

Vnútorná bezpečnostná vložka helmy pripomína harmonikový tvar, ktorý sa pri náraze stlačí a deformuje vo viacerých smeroch. Bontrager hovorí, že ich technológia sa líši od iných v tom, že WaveCel dokáže absorbovať silu a stlmiť náraz lineárne, ale aj pri rotácii.

Štúdia, ktorú pri vývoji vypracovali, hovorí že v porovnaní s inými technológiami, WaveCel aj MIPS redukujú pri náraze aj rotačné sily. Avšak pri testovaní a v porovnaní s MIPS-om, ktorý redukuje rotačné sily o 22%, sa zistilo, že helmy s WaveCel-om redukujú rotačné sily až o 73%, čo je skutočne dosť veľký rozdiel.

„Sme veľkí priaznivci cyklistiky a chceli sme, aby si jazduna bicykli vychutnalo čo najviac ľudí, preto sme sa im rozhodli ponúknuť najlepšiu možnú ochranu,“ vysvetľuje Tony White, hlavný konštruktér projektu.„WaveCel predstavuje významný skok vpred, a to pre všetky typy jazdcov. Sme pyšní, že táto technológia je k dispozícii výhradne na prilbách značky Bontrager.“

Otvorená škrupina by mala zabezpečiť dostatočné odvetranie:

„WaveCel je najpokročilejšiu technológiu prilieb“

„Chceme zmeniť svet tým, že presvedčíme viac ľudí, aby jazdili na bicykli. A to hodláme dosiahnuť zvýšením bezpečnosti a dostupnosti cyklistiky pre každého,“vysvetľuje prezident spoločnosti Trek,John Burke. „WaveCel predstavuje najpokročilejšiu technológiu prilieb na svete. Ide o obrovský krok vpred pre bezpečnejšiu a príjemnejšiu jazdu na bicykli pre každého cyklistu.

V ponuke heliem s technológiou WaveCel je MTB helma, dve cestné helmy a jedna mestská. Ceny za vyššie modely heliem sú 249,99 eur a za nižší model cestnej a mestskú helmu zaplatíte 149,99 eur.

Vysvetlenie technológie WaveCel:

Viac informácií na webe: www.wavecel.trekbikes.com

Všetky modely, farby a detaily heliem Bontrager WaveCel

MTB helma Bontrager Blaze WaveCel

Cena: 249,99€

Váha: 420 g

Cestná helma Bontrager XXX WaveCel

Cena: 249,99€

Váha: 352 g

Cestná helma Bontrager Specter WaveCel

Cena: 149,99€

Váha: 341 g

Mestská helma Bontrager Charge WaveCel

Cena: 149,99€

Váha: 428 g

Vaše komentáre

Náš Facebook