Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Recenzie

Test: Citroën C5 Aircross

Pred kúpou majte na pamäti, že ide skôr o cestné SUV než také, ktoré pôjdete cez víkend vytrestať do terénu.
Biker

Citroën by ste v novom C5 Aircross spoznali aj pri pohľade na ktorúkoľvek časť karosérie – kedysi extravagantné dizajnové prvky modelu C4 Cactus dnes už v rôznych obmenách používajú takmer všetky modely automobilky.

Pridáva však naozaj mohutný look a obrovskú dávku komfortu – od pohodlných sedadiel v prednom rade cez pozvoľný nástup plynu až po odpruženie, ktoré najmä vo vyšších rýchlostiach pôsobí ako mäkký gauč (hoci tomu zodpovedá aj dynamika v zákrutách).

Je preto trochu škoda, že na zadných sedadlách sa pohodlne odvezú len jedinci nižšieho vzrastu. Sedadlá sú totiž posadené dosť vysoko a príplatková panoramatická strecha zase výrazne znižuje strop.

Najviac nie je ani miesta na nohy. V batožinovom priestore je ho miesta viac ako dosť – medzi najväčšie medzi priamymi konkurentmi patrí už samotný objem (580 l) a veľmi dobre využiteľná pre potreby bikerov je aj jeho dĺžka. Tá sa dá ešte zvýšiť všetkými troma samostatne posuvnými aj sklopnými zadnými sedadlami na 720, resp. 1 630 litrov.

Pred kúpou tak už len stačí mať na pamäti, že ide skôr o cestné SUV než také, ktoré pôjdete cez víkend vytrestať do terénu. Koniec koncov, napriek tlačidlu trakčnej kontroly na výber rôznych povrchov je tu dostupný len pohon predných kolies.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook