Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Atherton Bikes nečakane predstavili prototyp titánovej BMX s 22-palcovými kolesami

Po predstavení prototypov zjazdového bicykla prichádza Atherton Bikes celkom nečakane s BMX-kou.
Martin Sarvaš

Keď súrodenci Athertonovci predstavili svoju značku bicyklov Atherton Bikes, okrem zjazdových bicyklov hovorili o možnosti výroby enduro bicyklov, či dokonca elektrobicyklov. Ale že by mohli prísť s BMX-kou, to by asi skutočne nikoho nenapadlo.

Dan Atherton pred dvomi dňami predstavil BMX prototyp s titánovým rámom a zadnou kotúčovou brzdou s 120 mm kotúčom.

„S Ted James Designs sme na tejto nádhere pracovali viac ako rok. A kto pozná Teda Jamesa, tak vie, akú má vášeň pre bicykle a táto vášeň sa premieta aj na jeho konštruovaní rámov bicyklov. Takže tu je – môj prototyp títánového bicyklu Atherton Bikes 22” Bmx,“ povedal Dan Atherton.

Rovnako ako u horských bicyklov, aj u BMX sa vedú široké debaty o veľkosti kolies. Štandardom pre túto kategóriu bývajú 20-palcové kolesá, no Athertonovci sa rozhodli pre väčšie – 22-palcové. Táto veľkosť sa začala rozširovať v BMX iba v posledných rokoch a rámy pre 22″ kolesá ponúkajú aj značky ako S&M, Wethepeople a Fit.

Danov titánový rám by mal byť dosť výrazne ľahší ako klasický rám a keďže vieme, čoho je Dan Atherton na bicykli schopný, zadnú kotúčovú brzdu zvolil, pretože pravdepodobne na svojej novej BMX-ke bude skúšať poriadne veľké skoky.

Či bude tento bicykel aj v širšej produkcii pre verejnosť sa zatiaľ nevie, ale musíme uznať, že vyzerá skutočne dobre.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Náš Facebook