Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Recenzie

Test: Peugeot RifterRifter klame telom – zvonku nepôsobí ani zďaleka tak priestranne ako po sadnutí si dovnútra.
15 990
Biker

Téma prekvapujúcich protikladov sa nesie aj interiérom – na jednej strane je tu maličký volant ako zo športového kupé, na strane druhej prevodovka s dlhým chodom aj rýchlosťami jasne odkazujúca na diaľkové výlety. Sedadlá aj zvyšok kabíny sú komfortné – obe predné majú svoju vlastnú lakťovú opierku, hoci tá na dverách by mohla byť polstrovaná o niečo štedrejšie.

V tejto úrovni výbavy tiež majú to najrýchlejšie a najvýkonnejšie vyhrievanie sedadiel, aké sme kedy testovali. Na tie zadné sa zase bez problémov poskladajú traja dospelí ľudia. Dostatok miesta budú mať na nohy, ako aj na výšku.

Rifter vynikajúco spĺňa definíciu triedy MPV – či už považujete za svoje poslanie na tejto planéte robenie detí, alebo vlastníctvo príliš veľkého množstva bicyklov, dovnútra sa zmestí všetko. Nejde ani tak o samotný objem (775 resp. masívnych 3 500 l po sklopení sedadiel) ako o jeho tvar a variabilitu.

Tri zadné sedadlá sú sklopné aj jednotlivo, zadné dvere obrovské, nakladacia hrana nízko a strop zase naozaj vysoko. Po celej kabíne sú poschovávané praktické odkladacie priestory, poličky a držiaky. Pokiaľ teda ide o zbalenie sa na športový víkend aj rodinnú oslavu, Rifter má všetky potrebné kvalifikácie.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook