Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Bývalého profesionálneho cyklistu zatkli pre obchodovanie s kokaínom

Juan Pablo Valencia prepravoval drogy v ráme svojho bicykla.
Martin Sarvaš

Bývalého profesionálneho cyklistu Juana Pabla Valenciu minulý týždeň zatkli a obvinili z obchodovania s kokaínom v Taliansku.

Podľa vyjadrenia polície používal na prevoz a doručovanie drog vnútornú časť jeho rámu bicykla.

31-ročný Juan Pablo Valencia jazdil v profesionálnom tíme UCI Pro Continental outfit Team Colombia v rokoch 2012-2015. V kolumbijskej reprezentácii jazdil Valencia aj so súčasným najlepším kolumbijským šprintérom Fernandom Gavirom.

Polícia ho sledovala už dlhšie a zatkla ho v meste Montegranaro, kde býval u kamaráta. Pri zásahu sa pokúsil utiecť a pritom zahodil dva balíky, ktoré obsahovali 20 gramov kokaínu. V dome našla polícia kufrík, v ktorom boli ďalších 40 gramov kokaínu, neznáma látka na miešanie drogy, elektronocká váha a 4500 dolárov v keši.

Polícia tiež našla zbytky kokaínu v sedlovej trubke Valenciovho bicyklu, ktorú pravdepodobne používal na prepravu a doručovanie drog.

Kolumbijský cyklista pretekal na jedných pretekoch Grand Tour – Okolo Španielska v roku 2015, kde skončil na 87. mieste. Valencia býval v meste Bergamo, severne od Milána, kde pravdepodobne drogy skladoval predtým, než ich pšovl do Montegranara, 480 km južne na talianskom východnom pobreží.

Predaj kokaínu je v taliansku trestaný väzením v rozsahu 8-22 rokov a ak bude uznaný vinným, Valencia môže čeliť ďalšiemu trestu 8-20 rokov za prevoz a obchodovanie s drogami.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Náš Facebook