Cestné

Sagan skončil siedmy v časovke na argentínskej Vuelta a San Juan

Víťazom sa stal Julian Alaphilippe s náskokom 26 sekúnd pred Saganom.

Peter Sagan skončil siedmy v tretej etape pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne. Lepšie sa umiestnil Saganov rakúsky tímový kolega Felix Grobschartner, ktorý zaostal za víťazom 16 sekúnd a skončil štvrtý.

V individuálnej časovke na dvanásť kilometrov zaostal Sagan za víťazným Francúzom Julianom Alaphilippeom z tímu Deceuninck-QuickStep o 26 sekúnd a v priebežnom poradí mu patrí takisto siedma pozícia.

Kúpte si ročné predplatné časopisov Biker a Cyklistika iba za 18,90€

Erik Baška zo Saganovho tímu Bora-Hansgrohe a Matúš Štoček z talianskeho Beltramitsa Hoppla PF skončili v tretej etape na 48. a 73. mieste, celkovo je Štoček na 70. a Baška na 105. mieste.

„Myslím si, že sme mali dobrý deň s dvomi výsledkami v najlepšej desiatke. Felix dosiahol skvelý výsledok a zaostal iba 16 sekúnd, zatiaľ čo Peter skončil siedmy, aj keď časovka vôbec nie je jeho dominantou. Felix je celkovo piaty a čakajú nás dve ťažké horské etapy, takže musíme byť opatrný a uvidíme, ako sa nám bude dariť,“ povedal športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Ján Valach.