Cestné

Sagan vypustil poslednú etapu Tour Down Under, z Austrálie si odnáša tri pódiové umiestnenia

Sagan skončil v 6. etape na 99. mieste, vyhral Richie Porte. Už o týždeň bude slovenský cyklista pretekať v Argentíne na pretekoch Vuelta San Juan.

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v záverečnej etape pretekov Tour Donw Under na 99. priečke. Náročná etapa bola stavaná pre vrchárov, takže v nej Sagan nemal šancu bojovať o lepšie umiestnenie.

Víťazom 6. etapy sa stal domáci Austrálčan Richie Porte z Trek-Segafredo. Víťazom celkového hodnotenia Tour Down Under 2019 je Juhoafričan Daryl Impey z Mitchelton-Scott, ktorý sa umiestnil v záverečnej etape na treťom mieste.

6. etapa – 99. miesto

Sagan skončil v celkovom hodnotení na 55. priečke so stratou viac ako 10 minút. Nepodarilo sa mu uspieť ani v bodovacej súťaži a posunul sa na celkové tretie miesto, keď ho predbehol Danny van Poppel, ktorý zbieral body na prémiách v hlavnom úniku. Víťazom bodovacej súťaže sa stal Novozélanďan Patrick Bevin z CCC Team.

Pelotón išiel v jednom momente poslednej etapy rýchlosťou 90 km/h:

Peter Sagan však počas šiestich etáp získal tri pódiové umiestnenia – jedno víťazstvo (3. etapa), jedno druhé (5. etapa) a jedno tretie miesto (2. etapa).

„Musím priznať, že celkovo sme na 2019 Tour Down Under nesplnili naše očakávania. Síce sa nám podarilo vyhrať jednu etapu s Petrom Saganom, ale v celkovom hodnotení GC sme vôbec nedosiahli to, čo sme chceli,“ priznal športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Patxi Vila.

Z úvodných pretekov seriálu World Tour odchádza Sagan do Argentíny na preteky Vuelta San Juan (27.1. – 2.2.).  Potom sa vracia do Európy, kde ho vo februári čaká v španielskom pohorí Sierra Nevada príprava vo vysokej nadmorskej výške.

Výsledky 6. etapy pretekov Santos Tour Down Under, McLaren Vale – Willunga Hill (151,5 km):

1. Richie Porte (Aust./Trek-Segafredo) 3:30:14,