Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Vymysleli nafukovaciu vestu, ktorá by vás mala ochrániť pri pádoch

Vesta by sa mala nafúknuť v prípade pádu. Otázne je, či si niekto skutočne kúpi bezpečnostnú vestu za 600 eur.
Martin Sarvaš

Značka Helite predstavila svoju bezpečnostnú vestu pre cyklistov na veľtrhu Consumer Electronics Show 2019.

Helite B’safe je smart vesta, ktorá má chrániť cyklistov pred vážnejšími úrazmi v prípade pádu. Na veľtrhhu  Consumer Electronics Show dostal tento produkt dokonca ocenenie za inováciu.

Vesta funguje ako airbag, takže v prípade pádu sa nafúkne. Využíva dva senzory – jeden je umiestnený na sedlovke bicykla a druhý je priamo na veste. Senzory by mali na základe vyhodnotenia rýchlosti a polohy jazdca zistiť, ak by cyklista spadol.

Ak senzory detekujú pád, vesta by sa mala nafúknuť  v priebehu 60 milisekúnd a pred zraneniami chráni hruď, chrbát a krk. Vesta sa dá po nafúknutí používať opakovane po výmene CO2 bombičky, ktorá vestu nafukuje.

Vesta je z priedušného materiálu a dizajnovaná tak, aby sa dala nosiť na oblečení. Batérie by mali vydržať podľa výrobcov až 10 rokov, takže sa nemusíte obávať, že by sa vám vybili.

Čo je trochu odraďujúce, je cena. Cena vesty Helite B’safe je odhadovaná na sumu okolo 700 amerických dolárov, čo je v prepočte asi 610 eur. Predaj airbagovej vesty by sa mal začať na jar roku 2020.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu