Cestné

Slovenský cyklista jazdil v dúhovom drese tri roky, prvýkrát sa stal v majstrom sveta už ako 25-ročný.

Peter Sagan nosil tri roky dúhový dres majstra sveta v cestnej cyklistike. Ako 25-ročný získal svoje prvé zlato v roku 2015 v Richmonde, o rok neskôr v Dohe a v roku 2017 obhájil svetového šampióna v Bergene.

Tento rok Sagan z majstrovstiev v Innsbrucku odstúpil 93 km pred koncom a zlatú medailu odovzdal 37-ročnému Španielovi Alejandrovi Valverdemu.

Sagan odjazdil v dúhovom drese rekordných 1099 dní. V sezóne 2019 bude pretekať v drese so slovenskou trikolórou.

Na MS v Dohe 2016 vyhral Sagan až v záverečnom špurte:

Na MS nórskom Bergene 2017 porazil Sagan v cieli Kristoffa iba o pár centimetrov:

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Včera 10:49 Lukáš Kubiš vyhral Pardubické kritérium, druhý skončil Štoček.

Kubiš pokračuje v úspešnej sezóne víťazstvom kritéria v Pardubiciach, na ktorom skončil druhý ďalší Slovák Matúš Štoček a tretí finišoval víťazov český tímový kolega z Elkov-Kasper Daniel Mráz.