Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

„Zbrojný mám na háku, na perkusnú nemusím mať ani na kolt 6 mm,“ smeje sa poľovník, ktorý sa vyhrážal Rojčekovi

Poľovník, ktorý sa vyhrážal Adamovi Rojčekovi, dal najavo v komentári na Facebooku, že mu nebude vadiť, ak mu odoberú zbrojný preukaz.
Martin Sarvaš

Všetky články o incidente Adama Rojčeka s poľovníkom nájdete tu.

Poľovník, ktorý sa vyhrážal Adamovi Rojčekovi napísal v komentári na Facebooku: „Zbrojný mám na háku, na perkusnú nemusím mať ani na kolt 6 mm,“  v závere komentáru pridal ešte smejúci sa emotikon.

Ján Slavkovský reagoval na komentáre ľudí, ktorí mu písali, že ho po vyhrážkach Adamovi Rojčekovi čaká odobratie zbrojného preukazu.

Čo sú perkusné zbrane?

Perkusné zbrane sú podľa viacerých zdrojov voľnopredajné zbrane dostupné od 18 rokov najčastejšie v kalibroch 9 mm, .45 alebo 4,5mm.

Perkusné zbrane sa radia k historickým a prvým strelným zbraniam, ktoré sa používali už približne v rokoch 1820 až 1880 a ich spoločným znakom bol najmä spôsob nabíjania a to výhradne čiernym pušným prachom vloženým či nasypaným spredu cez ústie hlavne, z čoho pochádza aj pomenovanie „predovky“, píše portál afg.sk.

Perkusné zbrane prešli tiež istým vývojom a vylepšeniami a disponujú dnes aj takými funkciami, ako je napr. možnosť použitia polonáboja. A tak dnes mnohé perkusné zbrane nie sú žiadnou zastaralou či nefunkčnou a hrdzavejúcou atrapou, ale bežne používanou a stále funkčnou strelnou zbraňou s plnohodnotným výkonom, dopĺňa afg.sk.

Prečítajte si tiež

Kolt 6 mm – voľnepredajná zbraň s nižším výkonom

Koltom 6 mm myslel pravdepodobne Slavkovský zbrane typu „Flobertky“ – zbrane kategórie D na normálne náboje, avšak so značne zníženým výkonom, ktoré sú tiež voľne dostupné a predávajú sa ľudom nad 18 rokov.

„Tieto voľne predajné revolvery sú určené predovšetkým k zábavnej a rekreačnej streľbe,“ píše portál pistole.sk.

Pán Slavkovský by si však mal dávať pozor, čo píše na svojom Facebooku, pretože po vyhrážkach Adamovi Rojčekovi si podobnými verejnými komentármi môže situáciu iba zhoršiť.

Situáciu rieši aj Slovenský poľovnícky zväz a možno už aj polícia: „Slovenský poľovnícky zväz požiada Prezídium policajného zboru Slovenskej republiky o prehodnotenie výrokov p. Slavkovského a spôsobilosť na držanie zbraní a streliva.“

Prečítajte si celé vyjadrenie Slovenského poľovníckeho zväzu

Vaše komentáre

Náš Facebook