Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Obuv

Test: Tretry Shimano AM5

Zjazdovo orientované a dobre chránené tretry, ktoré si najlepšie rozumejú s platformovými nášľapmi.
Hodnotenie: 4/5
59,90
bikeradar

AM5 je členom novej rodiny AM od Shimana. Model AM7 je určený na flat pedále, AM9 je zas tompodelom v tejto línii. Všetky sú však určené najmä na tvrdé jazdenie od zjazdu cez enduro až po náročné traily a na modeli AM5 nájdete mnoho vychytávok plnokrvných pretekárskych zjazdových tretier.

Podrážka s nevýrazným vafľovým dezénom nie je primárne určená na prenášanie biku cez terén, no ak sa vám nepodarí nacvaknúť, na pedále drží dobre. Ako už asi tušíte, AM5 funguje dobre najmä s nášľapnými pedálmi obkolesenými veľkou platformou.

Podrážka má zabudovaný vynikajúci pomer tuhosti a poddajnosti – dosť na to, aby preniesli silu zášľapu, no nie tak, aby ste sa cítili ako v lyžiarke.

Nad ňou sú nohy dobre chránené zo strán aj spredu. Vnútorná strana členku je zdvihnutá, a tak chráni kĺb pred nárazmi kľuky.

S pevne utiahnutými šnúrkami sú tretry veľmi pohodlné, hoci na chôdzu mimo biku by ste možno uvítali o niečo lepšie držanie päty či lepšiu oporu klenby. Šnúrky však dobre rozkladajú tlak na vrch nohy a pásik suchého zipsu sa nezarýva do členka.

Robustná konštrukcia znamená trochu horší odvod tepla, no ak radi trochu pustíte brzdy dolu kopcom, ide o skvelú voľbu za dobré peniaze.

Veľkosti 38 – 48
Hmotnosť 572 g

Viac informácií na webe www.paullange.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook